Son Dakika

Amasya Belediyesi, bünyesindeki seralarda, Amasya’nın yeşillendiril-mesi için kullanılan mev-simsel çiçekler ve diğer bitkiler, belediye personeli tarafından büyük bir titiz-likle yetiştiriliyor.
Yetiştirilen mevsimsel çiçek ve diğer bitkiler şeh-rimizin farklı noktaların-da toprakla buluşturu-larak, kente güzel bir görüntü katıyor.
Amasya Belediye Baş-kanı Mehmet Sarı, yetiş-tirilen mevsimsel çiçek ve diğer bitkilerin şehrimizin farklı noktalarında top-rakla buluşturularak, kente güzel bir görüntü kattığını ifade etti.
Amasya’nın her bölge-sinin yeşil bir görüntüye kavuşacağını ifade eden Başkan Sarı, şunları kay-detti:
“Şehrimizin her bölge-sine dikilecek bitkiler ile yeşil alanlarımız artacak, Amasyamız daha doğal ve güzel bir görüntüye sahip olacak. Tüm çabamız da-ha güzel bir Amasya için. Doğru planlama ve yöne-timle çevreye duyarlı, yaşayanların memnun, görenlerin yaşamak iste-diği bir Amasya için çalışıyoruz. Amasya Bele-diyesi sorumluluk alanın-da bulunan parklarda bozulan oyun alanları, yeşil alanlar, kaldırım taşları, park içerisindeki yollar ve yürüyüş parkurlarının bakım ve onarımlarını düzenli bir şekilde yapıyoruz. uygun alanlara yeni parklar yapmaya devam edeceğiz. Çocuk parkalarımızda ve diğer yeşil alanlarımızda da herhangi bir aksaklık olup olmadığı hususunda incelemeleri heyetimizle birlikte yaptık. Gördük ki çocuklarımız parklarımızda, oyun alanlarımızda mutlu bir şekilde oyunlarını oynuyorlar. Keyif alıyorlar. Muhteşem bir manzara var. İnşallah çalışmalarımıza hız kesmeden edeceğiz.”şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı