Gündem

12 HAZİRAN STADYUMUNDA SEZON ÖNCESİ ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ

Amasya 12 Haziran Şehir Stadyumunda devam eden çalış-maları inceleyen Amasya Valisi 1 hafta içinde bitirilmesi ve 10 gün sonra da hizmete gireceğinin müjdesini verdi.
Amasyaspor’un 12 Haziran Stadyumundaki çalışmaları ve Sahanın doğal olan çimleri kesi-lerek yerine hibrit çim uygulaması yapıldı. 1 hafta içinde bitirilmesi ve 10 gün sonra da hizmete girmesi bekleniyor.
Vali Masatlı yaptığı açıklama-sında, “Ülkemizde olduğu ilimizde de pek çok spor yatırımları yapıl-maktadır. Bunlardan bir tanesi Amasya Şehir Stadyumunun bakım ve onarımı hem de çim zeminin yenilenmesi idi. Bununla ilgili son aşamaya geldik. Herkesin gördüğü gibi Çimlerimiz döşendi yaklaşık 10 gün sonrada burada maçları oyna-maya başlayacağız. Şu anki çalış-malarda saha kenarındaki tartan pist ile ilgili inşallah oda yaklaşık 1 haf-taya kadar bitecek.
İnşallah burası hem dışarıdan verilecek maçlar hem de Amasyaspor’umuzun burada oynayacağı maçlar noktasında, hem sporcularımızı hem de sporsever-lerimize güzel bir stadyum olarak hizmet verecek. Yaklaşık maliyeti 9 milyon civarı şuan itibariyle iş artışı olacağını sanmıyoruz” şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.