Gündem

14. KÜLTÜR SANAT VE SPOR ŞENLİĞİ

Amasya Üniversitesi Hüseyin Hüsameddin Yasar Kütüphanesi Bahçesinde gerçekleşen 14. Geleneksel Kültür, Sanat ve Spor Şenliği’nde, Samsun Kafkas Halk Oyunları Ekibi gösterisi, Amasya Üniver-sitesi Halk Oyunları Ekibi Artvin ve İzmir Yöresi gös-terileri, Karadeniz Türküleri Müzik gösterisi, Amasya Üniversitesi Bahar Spor Şenliği derece alanlar için madalya ve hediye töreni, Amasya Üniversitesi Müzik Kulübü öğrencileri tarafın-dan konser ve sürpriz hediye çekilişleri, ikramlar gerçek-leşti.
Programa, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recep Kürkçü, Prof. Dr. Halil Apaydın, Prof. Dr. Önder Duman, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Aytuğ Mermer Üzümlü, Genel Sekreter Duran Çuhadar, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.
14. Geleneksel Kültür, Sanat ve Spor Şenliği Ödül Töreninde bir konuşma yapan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “Pandemi şartla-rında uzun süredir heye-canla beklediğimiz Bahar Şenliklerinde sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 16 Mayıs-3 Haziran tarihlerinde gerçek-leştirilen müsabakalarda dostluk, saygı ve sevginin kazandığı bu spor şenlik-lerine katılan bütün spor-cular gönlümüzün şam-piyonudur, hepsini tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.Program, Amasya Üniversitesi Müzik Kulübü Öğrencileri tarafından verilen konser ile son buldu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.