Son Dakika

142 Farklı Noktasında Randevusuz Olarak Aşı Yapılcak

142 Farklı Noktasında Randevusuz Olarak Aşı Yapılcak

Amasya Valisi Mustafa Masatlı pandemi sürecinin değer-lendirildiği toplantıya Başkanlık etti.
Toplantıda Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Video Kon-ferans Yöntemiyle İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdür V. Ramazan Coşkun, İl Jandarma Komutanı Alb. Ayhan Aygün ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz yer aldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuş-mada şunları kaydetti: “Salgınla mücadelede başarılı sonuçlar almaya devam ediyoruz.
İlimizdeki vaka sayılarında ciddi ölçüde azalma ger-çekleşmiştir.
Bu seviyeyi daha da aşağılara çekmek için denetim ve bilgilendirme faaliyetlerine devam edeceğiz. Aşı tedariki konusunda ise hiçbir sıkıntımız bulunmamaktadır.
Sağlık Bakanlığımızın son açıklamalarıyla 40 yaş üstü vatandaşlarımız, kafe, restoran çalışanları, berber ve kuaför-ler, toplu ulaşım şoförleri ile gıda sektörü çalışanları da aşı öncelik listesine dahil edilmiştir. Ayrıca aşılamada randevu sistemi de kaldırılmıştır.
Aşı öncelik listesinde bulunan herkes ilimiz genelinde bu-lunan 142 noktada aşılarını yaptırabilirler.
Yaz aylarında sosyal faaliyetlerde bulunabilmeniz ve sev-diklerimizle vakit geçirebilmemiz ancak aşılamada göste-receğimiz başarıyla mümkün olacaktır.
Aşı noktalarına erişimde güçlük yaşayanlara vefa sosyal destek gruplarımız ulaşım konusunda destek de olmaktadır. Devletimizin aşılamada sağladığı tüm bu kolaylıklarla bir-likte halkımızdan vakit geçirmeksizin aşılarını yaptır-malarını rica ediyoruz.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasın ardından Top-lantıda daha sonra katılımcılar çeşitli konularda görüş alış-verişinde bulunurken, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz salgının seyri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.