GündemValilik

19 MAYIS 1919’UN 103. YIL DÖNÜMÜNÜ BÜYÜK BİR COŞKU VE GURURLA KUTLUYORUZ

Amasya Valisi Mustafa MASATLInın 19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı yayımladı.
Vali Masatlı mesajında şunları ifade etti: Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek adına Samsun’a ayak bastığı ve Kurtuluş Mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919’un 103. Yıl Dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.
19 Mayıs 1919, kendisine vurulmak istenen esaret zincirini kırarak, İstiklal Mücadelesini başlatan Türk Milletinin bağımsızlık tutkusunun, vatan aşkının, hür ve bağımsız yaşama kararlılığının açık bir sembolüdür.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün gençliğe armağan ettiği bu değerli emaneti yaşatmak ve korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak, gençliğimiz başta olmak üzere hepimizin sorumluluğudur.
Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin vatanını seven, ahlaklı, özgüvenli bireyler olarak yetişmesi en büyük arzumuzdur. Sevgili Gençler; Ülkemizin geleceği için özveriyle çalışmaya ve Ülkemizi daha parlak yarınlara taşımaya daima hazır olmalısınız. Sizleri seviyor, sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi rahmet, Gazilerimizi de minnetle anıyor, gençlerimizin ve tüm halkı-mızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.