Son Dakika

“19 MAYIS, TÜRKİYE’NİN KURTULUŞUNA GİDEN YOLUN ÖNÜNÜ AÇMIŞTIR

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Sarı mesajında; “19 Mayıs, yorgun ve fakir düşmüş bir milletin vatanını sahiplenerek, geleceğini yeniden şekil-lendirmeye giriştiği kutlu bir günün adı olmuştur.
Bugün 102. yılını kutlayacağımız, Atatürk’ün Samsun’a çıka-rak milli mücadele ateşini yakması ile başlayan kıvılcımın, dün-yada emsali görülmemiş bir kurtuluş, varoluş, diriliş hareketine dönüşmesi ve alevlenerek, emperyalizme karşı dünyadaki ilk zaferine dönüşmesiyle yeni Türkiye’nin kurtuluşuna giden yo-lun önünü açmıştır.
Tüm dünya milletlerine ilham olmuş, bu ilhamla dünya tari-hini değiştirmiş bir ruhun, kıvılcımdan alev topuna dönüşmesi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile onlara inanmış yüce Türk Milleti sayesinde olmuştur.
Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmek en büyük gö-revimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Paşa ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, gençliğimize armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı