Gündem

2 MİLYON İHTİYAÇ SAHİBİNE YARDIM ELİ

Amasya Müftülüğü, Bu sene Ramazan Ayında Türkiye Diyanet Vakfı’na yapılan fitre, zekat ve diğer bağışlarla 2 Milyon 150 Bin kişiye yardım ulaştırıldığını duyurdu.

Paylaşmanın ve yardımlaşmanın önemini hep birlikte hissettiğimiz Ramazan Ayında fitre, zekat, fidye, sadaka ve diğer yarımlarla ihtiyaç sahiplerinin yüzü güldü. Türkiye Diyanet Vakfı, bu sene Ramazan Ayında yapılan yarımların 139 Milyon Liraya ulaştığını ve bununla dünya çağında 2 milyonun 150 bin ihtiyaç sahibine yardımların ulaştığını belirtti.

Amasya İl Müftülüğü sosyal medya sayfasından yapılan açıklamaya göre geride bıraktığımız Ramazan Ayında, Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) yapılan fitre, zekat ve diğer bağışlarla toplanan 139 Milyon Türk Liralık bağışın Dünyanın dört bir yanındaki 2 Milyonun üzerinde insana ulaştırıldığı öğrenildi.

Türkiye Diyanet Vakfı, Türkiye Çapındaki 81 ilde yaşayan 1 milyon 246 bin 436 vatandaşa ve yurt dışında, Dünyanın dört bir yanındaki yaklaşık 900 bin kişiye yardımların ulaştırıldığını duyurdu. Ramazan fitre zekat ve diğer tüm bağışları ile toplanan 139 Milyon Lira ile 83 ülke, 233 bölgede yaşayan 895 bin 27 kişiye yardımlar ulaştırıldı. Yurt dışında 152 binin üzerinde gıda kolisi, 120 binin üzerinde iftar ve kumanya dağıtımı, 14 bin 100 kişiye de bayramlık yardımında bulunulduğunun altı çizildi.

Yurt içinde yaşayan 1 milyon 246 bin 436 kişiye de yardımların ulaştırıldığı belirtildi. Türkiye’nin 81 ilinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara 71 binin üzerinde gıda paketi, 114 binin üzerinde alışveriş kartı 27 binin üzerinde vatandaşa da bayramlık yardımı yapıldığı belirtildi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.