Son Dakika

2021-2022 Kur’an Kursları Eğitim Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Diyanet Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal, 2021-2022 Kur’an Kurs-ları Eğitim Öğretim Yılı Hayırlı Olsun”dedi
Başkan Topal mesajında şu ifadelere yer verdi; Kur’an Kursları 2021-2022 Eğitim Öğretim dönemi başladı.
Yeni eğitim öğretim yılının başlama-sı nedeniyle açıklama yapan Diyanet-Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal Kur’an Kursları eğitim öğretim döneminin hayırlara vesile olması dile-ğinde bulunarak, Kur’an kursu öğreti-cilerine ve öğrencilerine başarılar diledi.”
Bütün eğitimlerin en önemli unsu-runun eğitimi veren kişiler olduğuna dikkat çeken Şube BAŞKANI şunları kaydetti: “Kuran eğitiminin manevi birikimimiz için kıymet ve değeri ifade-lerle anlatılamaz. Fakat öğrencilerimi-zin daha rahat şartlarda eğitim verebil-meleri için gerekli alt yapı hizmetleri-nin tamamlanması, salonlarımızın kış eğitimine ve pandemi şartlarına uygun hale getirilmesi önemli buluyoruz.
Bu kapsamda geçen süreç içerisinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlı-ğından her ne kadar pandemi süreci bitmiş gibi görünse de COVID-19’un yayılmasını önlemek için hem camiler-deki din görevlilerimizin hem de Kur’an Kursu Öğreticilerinin üzer-lerindeki iş yükünü hafifletmek adına Camilerimizin ve Kur’an kurslarımızın temizliği için İŞKUR’un Toplum Yararına Program (TYP) üzerinden personel alınması talebinde bulunmuş-tur talebimizin olumlu karşılandığı için ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Şube Başkan Mehmet Topal dinin doğru kaynaktan öğrenilmesinin öne-mine dikkat çekerek “ Ülkemizde yıl-larca kendi çıkarlarını doğrultusunda dinimizi istismar eden kişi ve gruplar olmuştur. Bunlara fırsat vermemek için dinimizi Diyanet İşleri Başkanlığının açtığı kurslarda öğrenmek büyük önem taşıyor. Kur’an kurslarımız sayesinde dinimizi öğrenmenin önündeki engeller kalkmış oldu. Yatılı Kur’an kursları-mızda ve diğer kurslarda verilen hafızlık eğitimi sayesinde Kur’an hafız-larımız her geçen gün artıyor. Bütün bunlar Diyanet İşleri Başkanlığımızın sunduğu güzel hizmetlerin bir neticesidir” açıklamasında bulundu.
TOPAL sözlerini şöyle noktaladı:
Diyanet-Sen ailesi olarak ilkelerimizden asla taviz vermeden çalışmalarımızı ilk günkü şevkle sürdü-rüyor, din görevlilerine, vakıf çalışan-larına, mazlumlara ve tüm insanlığa hizmet sunmaya devam ediyoruz.
Bu vesile ile her yaş grubundan insanımıza güzel dinimizi öğretmek için çaba harcayan, büyük gayretler gösteren Kur’an Kursu Öğreticilerine teşekkür ediyor sıkıntıların aşılıp sağ-lıklı, güvenli ve huzur içinde bir eğitim öğretim yılı olmasını temenni ediyor, Kur’an Kursu Öğreticilerimiz ve öğren-cilerimiz için 2021-2022 yılı Kur’an Kursu Eğitim Öğretim döneminin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı