Son Dakika

2021 Ormancılık Yatırımımız 55 Milyon Olacak

2021 Ormancılık Yatırımımız 55 Milyon Olacak

Çorum İlinde faaliyet gösteren Kamu Kurumları 2021 Yılı 2. İl Koordinasyon Kurulu top-lantısı Çorum Valisi Mustafa Çiftçi başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantı; Çorum Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda Vali Mustafa Çiftçi’ nin baş-kanlığında yapıldı.
Toplantı açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Çiftçi; Toplantının açılış konuşmasını ya-pan Vali Mustafa Çiftçi, Mart ayının başında yüz binde 28 olan vaka sayılarının günümüz itibariyle yüz binde 322’ye ilerlediğini hatırlatarak, “Mart ayının başından bugüne kadar vaka sayıları yüzde 11.5 arttı. Sadece ilimizde değil Türkiye’de artış söz konusu.
Bu konuya dikkat-lerinizi çekmek istiyorum. Kurumlarınızda sorumluluk alanlarınızda gerekli önem ve hassasiyeti göstermenizi ilgili kurumlarımızın da denetimlerini aralıksız sürdürmelerini istiyorum” dedi.
Toplantıda yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerince uyguladıkları projelere ilişkin sunumlar kurum amirleri tarafından yapıldı.
Toplantıda Amasya Orman Bölge Müdürlüğü olarak Çorum ilinde gerçekleştirilen yatı-rım hizmetleri ve ormancılık faaliyetleriyle ilgili Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu sunu eşliğinde anlatımda bulundu.
Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu; Çorum İlimizde;3 İşletme Müdürlüğü,31 İşlet-me Şefliği (12 Yeni Kurulan Şeflik),3 Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliği, 1 Fidan-lık Şefliği ve 1 Kadastro Mülkiyet Şefliğiyle hizmet yürüttüklerine vurgu yaparak bu birim-ler tarafından yürütülen çalışmalarla Çorum iline yeni orman sahaları ve yeşil sahalar kazandırmaya çalıştıklarını belirtti.
Çorum ilimizde 2021 yılında; Ağaçlandırma, Silvikültür, Orman Yolu, Fidan Üretimi , Orman Köylülerinde istihdam oluşturmak için Orköy kredisi kullandırılması ve orman köylülerini de üretim işlerinde işlendirilerek yapılacak üretim Çalışmaları konularında yapacağımız yatırımların toplamı 54 milyon 955 bin 302 TL tutarında olacaktır.
Ekiplerimizle birlikte Ormancılık faaliyetleri ve orman köylülerimizin ekonomilerine destek konularındaki yatırım ve hizmetlerimizi artırarak devam ediyoruz..” Diyerek sunu-munu tamamladı.
Çorum il genelindeki tüm yatırımların değerlendirildiği toplantıda kurumlar arası koor-dinasyonu gerektiren konular kararlaştırılarak toplantı sonlandırıldı.
Toplantıya Vali Mustafa Çiftçi, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Belediye Başkanları, ilçe kaymakamları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Bölge ve İl Müdürleri, Çorum Orman İşletme Müdürü Ömer Birkan Kayaalp katıld

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı