Gündem

26 EKİM HASTA HAKLARI GÜNÜ’NÜ KUTLADILAR

Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun KOÇ, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan V.Dr. Özgür DALKIRAN, A.Ü.S.Ş.E.A Hastane Başhekimi Dr.Öğr. Üyesi Volkan TAŞOVA, Hasta Hakları İl Koordinatörü Osman ERTAN, İdarecilerimiz ve Hasta Hakları Birimi çalışanlarımız ‘’26 Ekim Hasta Hakları Günü’’ vesilesi ile kurulan standımızı ziyaret ettilerGünün önemine binaen, hassasiyetle çalışan servis personellerimizi, servislerde tedavi gören hastalarımızı ve refakatçi lerimizi ziyarette bulundular.
Amasya İl Sağlık Müdürü Hasta Hakları Günü münasebeti ile yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
‘’26 Ekim Hasta Hakları Günü” hastanın yararını, zarar görmemesini, özerkliğini ve hakça bir sağlık hizmeti olabilmesini sağlamak, hastaları bilinçlendirmek, hasta olarak görev ve sorumluluklarının farkına varabilmelerini sağlamak üzere bu ana temadan oluşmaktadır.
Hastalarımızın sağlık tesislerimizden aldıkları hizmet esnasında; Hasta ve hasta yakınları ile sağlık çalışanları arasındaki iletişimin güçlendirilmesi için hasta haklarının ve sorumluluklarının farkında olmalarını hatırlatmak istiyorum.
Tüm sağlık tesislerimizde bulunan Hasta Hakları Birimlerimizde; Psikolog, Sosyal Çalışmacı ve Uzmanları, İletişim Hemşireleri ve Yardımcı Sağlık personellerimiz bulunmaktadır. Bu birimlerimizde; teşekkür, görüş/öneri ve şikâyet başvurularını değerlendirmektedirler. Olası bir mağduriyet durumunda hastalarımızın, Hasta Hakları Birimlerine başvurmaları halinde kendilerine gerekli destek ve yardım sağlanmaktadır.
Hastanemize başvuran tüm hastaların hasta haklarını bilinçli ve yeterli seviyede kullanarak sağlıklarına en kısa sürede kavuşmalarını dilerken, tüm hastane çalışan-larımıza da,vatandaşlarımıza gösterdikleri hassasiyet ve kaliteli sağlık hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, Hasta Hakları Günü’nü kutlarım.’’ dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.