Son Dakika

3 YETİMHANE AÇILDI

3 YETİMHANE AÇILDI

İHH Merzifon Temsilciliği tarafından Merzifon’dan verilen desteklerle Suriye’nin Halep iline bağlı Afrin ilçesi ve Cerablus kentinde 3 yetimhanenin açılışı gerçekleştirdi.
İHH Merzifon Temsilciliği tarafından Merzifon’dan verilen desteklerle Suriye’nin Halep iline bağlı Afrin ilçesi ve Cerablus kentinde 3 yetimhanenin açılışı gerçekleştirdi. İHH Merzifon Temsilciğinin 1 yıl boyunca tüm masraflarını üstlenmiş olduğu “Amasya-Merzifon İsmet Kaya Yetimhanesi” Afrin’de, “Amasya-Merzifon Recep Katırcı Hocaefendi Yetimhanesi” ile “Amasya-Merzifon Can Erzincan Kız Yetimhanesi” Cerablus’ta olmak üzere 3 tane yetimhane açılışı gerçekleşti.
Merzifon İHH Temsilcisi Muhammed Yavuz Çintaş açılan yetimhanelerle ilgili şu bilgileri verdi:
50 YETİM ÇOCUK KALIYOR Merzifon İHH olarak Ekim ayında Suriye Afrin’de Merzifon İHH İsmet Kaya Yetimhanemizi açmıştık. Bağışçılarımızın deste-ğiyle Yetimhanemizin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarımıza başladık ve yetimhanemizde anneleriyle birlikte kalacak olan 50 yetim çocuğumuzun inşallah 1 yıl boyunca tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız.
CERABLUS’TA YAŞATMAK İSTEDİK Açtığımız yetimhanelerden birine de Suluova İlçemizde bulunan Kur’an-ı Kerim’i annesinden dinleyerek ezberleyen görme engelli emekli din görevlisi olarak görev yapan ve yakın zaman önce vefat eden Recep Katırcı Hoca Efendinin ismini verdik. Birçok hafızın yetişmesinde emeği olan hocamıza tekrar Allah’tan rahmet diliyoruz. 70 YETİM ÇOCUK KALIYOR 2 Ocak’ta arkadaşlarımızla birlikte Suriye’nin Halep iline bağlı Cerablus kentinde 2 tane yetimhanenin açılışını gerçek-leştirdik. Amasya-Merzifon Recep Katırcı Hocaefendi Yetimhanesinde 40 erkek yetim yavrumuz, Amasya-Merzifon Can Erzincan Kız Yetimhanesinde ise 30 kız yavrumuz kalmaktadır. Merzifon İHH olarak bu yetimlerimizin bir yıllık tüm masraflarını hayırseverlerin desteğiyle karşılayacağız inşaallah. Merzifon İHH olarak toplamda Suriye’de 3 yetimhanemiz oldu hamdolsun. Bu yetim çocuklar aynı zamanda yetimhanemizde eğitim de görmekteler. Bu yetim kardeşlerimizi asla terk etmeyeceğiz her daim yanlarında olacağız. Dünyadaki bu musibetler inşallah yetimlerin duasıyla dağılıp gidecek. Yetim gülerse dünya Güler diyoruz. ANNE VE BABASI DAHİ YOK Ekim ayında Afrin’de ve 2 Ocak’ta Cerablus’ta 3 tane yetimhanenin açılışını gerçekleştirdik. Ziyaretlerimiz esnasında çok acı gerçeklerle karşılaştık. Bazı yetim yavrularımızın anne ve babası dahi yok. Bu yetimler o kadar çok ilgiye muhtaçlar ki, bizim ziyaretimizden duydukları mutluluğu tarif etmemiz mümkün değil. Rabbim bu yetimhanelerin açılmasında maddi ve manevi destek veren tüm kardeşlerimizden razı olsun. Onları cennette peygambere komşu eylesin. Yetimler Allah’ın bize bir emaneti. Gücümüz yettiğince yetimlere sahip çıkmaya devam edeceğiz inşallah.
DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ İHH Merzifon temsilciliği üye ve gönüllerimizle birlikte inşallah her ay düzenli olarak Yetimhanelerimizi ziyaret ederek yetimlerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız inşallah. 1 yıl sürecek olan Yetimhane projemize tüm hayırseverlerden katkı bekliyoruz. Bağışta bulunmak isteyen hayırseverler aşağıda bilgileri bulunan Merzifon İHH Temsilciliğimizle irtibata geçebilirler.” H

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı