Son Dakika

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı 30 Ağustos Zafer Bayramının 8. Yılıdolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. Yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Elmacı mesajında şu cümleleri kaydetti. “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kahraman ordumuzla bütünleşerek Mondros ve Sevr’le kendisine dayatılan ağır koşullara başkaldırısı olan Kurtuluş Savaşımız, 30 Ağustos 1922’de büyük zaferle sonuçlandı. Başkomutanlık Meydan Muharebesi, şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıştır.
Aziz milletimizin istiklal ve hürriyet aşkı, kahraman ordumuzun cesaret ve fedakârlığı ile kazanılan zaferin 98. yılına erişmenin haklı sevincini ve gururunu yaşıyoruz.  Malazgirt Zaferi
ile yurt edindiğimiz vatan toprakları ve kahramanlık destanlarıyla dolu tarihimiz hepimiz için kutsal emanetlerdir.
Bilimin ve aklın önderliğinde çalışarak kültür ve medeniyetimizi
geliştirerek yüceltmek asli görevimiz olduğunu düşünüyoruz. Büyük Taarruzun Başkomutanı
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere; tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, Amasya Üniversitesi olarak; Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyoruz dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı