Son Dakika

30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gururla kutluyoruz

30 Ağustos Zaferi'nin 98. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gururla kutluyoruz

30 Ağustos Zaferi, Türk Milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir gücün, hangi amaçla ve şekilde olursa olsun birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat verilmeyeceğinin simgesi olmuştur. Sultan Alparslan’ın 1071 Malazgirt Zaferiyle ayak bastığımız vatanımızın tapusu 30 Ağustos zaferi ile tescillenmiştir.
Yüce Milletimiz, 26 Ağustos 1922’de başlattığı Büyük Taarruzu 30 Ağustos günü büyük bir Zaferle taçlandırmıştır.
Milletimizin sarsılmaz vatan sevgisi, güvenlik güçlerimizin sahip olduğu yüksek ruh ve şuur, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve bütünlüğümüze yönelen tehditleri bertaraf edecektir.
Huzur ve güvenliğin sağlanması için, gecesini gündüzüne katarak etkin bir mücadele gösteren güvenlik güçlerimiz, ülkemizi bölmeye çalışanlara hak ettikleri dersi her zaman vermiştir ve bundan sonra da verecektir.
Türkiye’nin 2023 hedeflerine kararlı adımlarla yol aldığını, bizler de Cumhuriyetin kuruluşunun kilometre taşları Amasya halkı, kamu kurumlarımız, belediyelerimiz, üniversitemiz ve sivil toplum kuruluşlarımız uyum içerisinde, özveriyle çalışarak, bu kortejin en önünde olmaya gayret gösteriyoruz.
Bu güzel şehir, bu güzel insanlar, her şeyin en iyisine, en güzeline layıktır. Ekonomide, ticarette, eğitimde, bilimde, kültürde, sanatta ve hayatın her alanında göstereceğimiz çabalar ve elde edeceğimiz başarılar, bugünlere ulaşmamızı sağlayan ecdadımıza teşekkürümüzü, bağlılığımızı, miraslarına sahip çıktığımızı kanıtlayacaktır.
Millî Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gururla kutluyoruz.
Cennet vatanımızda, vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için gözünü kırpmadan Şehit ve Gazi olan Kahramanlarımızın emanetlerine kuvvetle sahip çıkacağız.
Devletimizin kararlı tutumu; tüm güvenlik güçlerimizin cansiperane uğraşlarıyla terörün kökünün de kazınacağına inancımız tamdır.
Bu inançla, Yüce Milletimizin, Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve tüm Amasyalı hemşerilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta
‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğrunda canlarını veren Şehitlerimize, aramızda olmayan Gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan Gazilerimiz ile Şehit ailelerimize de sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı