Gündem

3’üncü derece alacağı olan esnaflarda toplantıdan mutlu ayrıldı

3’üncü derece alacağı olan esnaflarda toplantıdan mutlu ayrıldı

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 3’üncü derece alacaklı esnaflar ile bir istişare toplantısı gerçekleştirerek kendileriyle uzlaşma sağladı.

İlk olarak 1’inci derece ve daha sonra 2’inci derece esnafların ardından bugünde 3’üncü derece alacağı olan esnaflarla Kültür Merkezi toplantı salonunda bir araya gelen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, kendileriyle ödemeler konusunda uzlaşma sağlayarak esnafların toplantıdan mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağladı.
Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Mehmet Sarı, konuşmasında şunları söyledi; “Bugün 3.derece alacaklı olan esnaf arkadaşlarımız ile bir istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıda karşılıklı konuşmalar ile fikirlerimizi birbirimize beyan ettik. Verimli geçen toplantıda arkadaşlarımız ile uzlaşarak uygun şartlarda borçların ödeneceğini kendilerine ifade ettik. Bugüne kadar 3 Milyon 800 bin lira kadar bir parayı listemizde olan alacaklılarımıza ödedik. Daha önce görüştüğüm esnaf arkadaşlarıma da söylediğim gibi, bundan sonrada elimizden geldiğince herkes alacağını alacak, hesabı varsa da Allaha verecek, ben ona karışmam. Kul ile hesaplaşmak isteyen varsa da adliye yanımızda, oraya giderek haklarını arayabilirler. Lakin bu durumda söz hakkının bende olduğunu ve neler konuşabileceğimi de bilmenizi isterim dedim” dedi.

Başkan Sarı’nın konuşmasının ardından düşüncelerini belirten Amasyalı esnaflar ise Belediye Başkanımız bizlere alacaklarımız konusunda çok yardımcı oldular. Kimseyi mağdur etmeden imkanlar ölçüsünde alacaklarımızı ödeyeceklerini söyledi. Bizlerde Başkanımıza bizlere karşı samimi yaklaşımından dolayı teşekkür ediyoruz ifadelerini kullandılar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı