Gündem

70 yıllık klasik otomobil Son gelen teklif 1,5 milyon lira

Amasya’nın Suluova ilçesinde yaşayan Kemal Bektaş’a ait 70 yıllık klasik otomobil görenleri hayran bırakıyor.  1,5 milyon liraya varan teklif-lere rağmen aracını satmayı dü-şünmediğini söyleyen Bektaş, daha yüksek fiyatlarda teklifleri hak ettiğini düşündüğü 1952 model aracını 41 yıl önce 2 bin liraya satın aldığını, çok güneşli, yağmurlu ve karlı havalarda kullanmadığını, sadece düğün-lerde konvoylara öncülük ettiğini dile getirdi. Evli ve 3 çocuk babası Bektaş, “Araştırmalarıma rağmen Türkiye’de benzerini bulamadım.
Almanya’da ikinci elleri var. Hurdasına bile 30 bin euro istiyorlar” dedi.
67 yaşındaki Bektaş, tüm parçaları orijinal olan otomo-bilinin kapılarının hepsinin ters yönde açıldığını, arka kapıları-nın da TOGG Sedan konseptine benzerliğiyle dikkat çektiğini söyledi.
“Bana kalsa evde saklarım”
Yolda gördüğü inci beyazı renkli araca hayran kalan Aslan Kelek, “Benden 30 yaş büyük. Çok klasik araç gördüm ama bunun kadar güzelini, değişi-ğini görmedim” diye konuştu. İstanbul’dan gezi için geldiği Amasya’nın tarihi sokaklarında denk geldiği otomobilin direk-siyonuna geçip önünde eşiyle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Gönül Yıldız ise, “Sahibi arabaya çok iyi bakmış. Maşallah bir tarih gibi. Annemle yaşıt. Bana kalsa sokağa koymam, alır götürür evde saklarım” şeklinde konuştu.Oto tamir ustası Bektaş, Türkiye’de benzerini görmediğini belirttiği BMW marka aracını 1,5 milyon liraya varan tekliflere rağmen satmayı düşünmediğini söyledi.
Amasya’nın Suluova ilçesinde oto tamir ustası Kemal Bektaş, 70 yıllık kl-asik otomobiline gözü gibi bakıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.