Son Dakika

83. yıldönümünde bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz”

AK Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Av. Galip Uzun’un “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” Me-sajı yayımladı.
Galip Uzun mesajında şu ifadelere yer verdi; Sonsuza dek yaşayacak olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Ata-türk’ü, ölümsüzlüğe uğur-ladığımız günün 83. yıl-dönümünde bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.”dedi
Gazi Mustafa Kemal Ata-türk, yapmış olduğu müca-dele ile Türk Milletinin kaderini ve tarihin akışını değiştirmiştir. Milletimiz, onun önderliğinde dünya tarihinin en başarılı müca-delesi ile bağımsızlığını kazanmıştır.
Milletimiz ile beraber Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak eşsiz bir destan yazan Atatürk, Türk Milletinin kendi egemenliği dışında hiçbir gücün ege-menliğini kabul etmeye-ceğini, Cumhuriyetin kuru-luşu ile bütün dünyaya göstermiştir.
Her zaman minnet ve şükran duyguları ile andığı-mız Atamızı anlamanın yolu, onun göstermiş olduğu yol-da, çağın şartlarına uyarak yeni hedefler koymak ve bu hedeflere kararlı adımlarla ilerlemektir.
Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 83.yılında, Cumhuriyetimi-zin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları ile tüm şehit-lerimizi ve gazilerimizi rah-metle ve minnetle yâd edi-yorum.”ifadelerini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı