Gündem

ADİL BİR DÜNYA’ DEMEYE DE TER AKITMAYA DA DEVAM EDEN DİYANET-SEN VAR, MEMUR-SEN VAR

Diyanet Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal, Türkiye’nin en önemli emek örgütlerinden birisi olduklarını belirterek “Yeniden Büyük Türkiye, Adil bir Dünya demeye de ter akıtmaya da çalışmaya da devam ediyoruz dedi.
Başkan Topal, “Sendika-mızın temelleri hepimizin bildiği gibi İstanbul Eyüp Sultan’da bir grup münevver din görevlisinin Rahmetli Kurucu Genel Başkanımız Ahmet Yıldız öncülüğünde attıkları ilk tohumlarla kurulmuştur. 24 yıllık sendikal mücadelemiz gerek kamu sendikacılığı gerekse diyanet ve vakıf hizmetleri açısından yüz akı olmuştur. Prangaları kıran, engelleri aşan, Türkiye’de sendikal tarihin akışını değiştiren örgütlü mücadelemiz bu gün davasına gönül vermiş 90 bini aşan üyemizle devam etmektedir.”
“Biz Diyanet-Sen’iz” cümlesinin sıradan bir cümle olmadığını belirten Topal, “Bu cümlenin içinde Türkiye’nin değişim tarihi var. Bu cümlenin içinde Türkiye’nin entelektüel birikimi var. Bu cümlede Diyanet-Sen’in, Memur-Sen’in, emek mücadelesinin gerçek tarihi var.
Her türlü kişisel hesabı aşan tarihsel misyonumuz var. Emperyalizmin kirli stratejilerine karşı medeniyet değerlerimizi, kurtlar sofrasının ‘Bire dokuz, dokuza bir’ düzenine karşı Hz. Ömer’in adaletini savunan, azgın azın-lığın düzenine karşı ‘Yeniden Büyük Türkiye’, ‘Adil bir Dünya’ demeye de ter akıtmaya da devam eden Diyanet-Sen var, Memur-Sen var.” Diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.