GÜNCEL HABER

Ağrı’ya atanan Vali Dr. Osman Varol ve eşi Funda Varol Hanımefendinin onuruna veda programı gerçekleştirildi

Ağrı’ya atanan Vali Dr. Osman Varol ve eşi Funda Varol Hanımefendinin onuruna veda programı gerçekleştirildi

Şehzadeler Şehrimiz Amasya’mızdan Serhat Şehrimiz Ağrı’ya atanan Vali Dr. Osman Varol ve eşi Funda Varol Hanımefendinin onuruna veda programı gerçekleştirildi.

Büyük Amasya Oteli’ndeki programa, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Fatih Akpınar, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Aksoy, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, ilçe Belediye Başkanları, daire amirleri, siyasi parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, valilik personeli ve basın mensupları katıldı.

TBMM’deki çalışmaları hasebiyle programa katılamadığı için mesaj gönderen Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil, Vali Varol’a ilimizdeki hizmetleri dolayısıyla teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Programda konuşan Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Vali Varol ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek “Şehzadeler Şehrinden Serhat Şehri’ne bir dostumuzu, bir büyüğümüzü uğurlamanın hem kıvancı hem de hüznü içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşma yapan Vali Varol da, “Bu şehrin öyle güzel ruhu, öyle aziz insanları var ki, bizde 3 yıllık süre içerisinde o doğrultuda onların kadirşinaslığının karşılığını verebilmek için var gücümüzle çalıştık. Sonuna kadar bütün imkanlarımı, şartlarımı, enerjimi bu şehirde kendi çapımızda düşündüğümüz doğruları uygulamak için yerine getirdik” dedi.

Halkıyla, aziz sakinleriyle gerçekten iyi bir frekans yakaladığı Amasya’nın çok özel bir şehir olduğunu vurgulayan Vali Varol, “Sayısız medeniyete evsahipliği yapmış, özellikle Türk milletinin başı ne zaman sıkışsa bir sığınak olarak koşup sığındığı bir mekan olmuş, bunun gururunu, onurunu taşıyan bir şehir. Bu şehirde ecdadımız çok büyük yöneticilerinin sokaklarda dolaştığı o izlerin peşinde, onların teneffüs ettiği havanın içerisinde bir nebze olarak bu şehre ve bu halka hizmetkarlık yapabildiysek bu benim için en büyük övünç, mutluluk kaynağıdır” diye konuştu.

Amasya’dan güzel hatıralarla ayrılacağına değinen Vali Varol, il yöneticilerine, ilçe Kaymakamlarına, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile çalışanlarına, yerel yönetimlere, sivil toplum kuruluşlarına, basın kuruluşlarına ve kıymetli halkımıza teşekkür etti.

Program, günün anısına çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı