Son Dakika

Ak Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez;

“Bizlere Ecdadımızdan Emanet kalan Bu Toprakları Biz de Gelecek Nesillerimize Emanet Bırakacağız”

Ak Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, İstanbul’un Fethi ve CHP Grup Baş-kanvekili Özgür ÖZEL’in Tweeti hakkında açıklama yaptı.
Milletvekili Çilez mecliste yaptığı açık-lamada şunları kaydetti: “Her bir karışı şe-hit kanlarıyla sulanan Edirne’den Kars’a, İzmir’den Hakkari’ye Samsun’dan Hatay’a tüm vatan toprakları, Mavi Vatan ve Gök Vatan bizler için Aziz ve mübarektir. Bizlere ecdadımızdan emanet kalan bu toprakları biz de gelecek nesillerimize emanet bırakacağız. Vatanın her karışına yatırım yaparak buraların ebedi Türk yurdu olmasını sağlayacağız.
Yapılan her yatırım, bu topraklarda ebedi oluşumuzun mührüdür. İstanbul’un fethi de bu mühürlerin en büyüğü ve en mühimidir.
İstanbul’umuzun fethinin 568. yılı kutlu olsun. İstanbul Efendimiz Hz. Muhammed (S.a.v)’in bizlere müjdesidir. İstanbul bu müjdeye mazhar olan Fatih’in ve onun kutlu askerlerinin emanetidir. İstanbul, Müslüman Türklerin ebedi göz bebeğidir. Son 1 yılda da İstanbul’umuz için çok bereketli bir yıl oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük gayretleriyle milletimizin 80 yıldır, 100 yıldır hasretle, özlemle beklediği birçok hizmet İstanbul’da milletimizle buluştu.
Ayasofya Camii tekrar ibadete açıldı. Taksim Camii’nin açılışı 4 gün önce ya-pıldı. Avrupa’nın en büyük kulesi Çamlıca Kulesi fethin 568. yılında hizmete girdi.
İnşallah önümüzdeki günlerde de Ka-nal İstanbul projesine başlıyoruz. Rabbim hayırlı uğurlu eylesin.
Hafta sonları milletvekillerimiz de illerine dağılıyor, Anadolu’nun her bir tarafında milletimizle kucaklaşıyorlar.
Her hafta memleketimizin bir köşe-sinde milletimiz bir hizmetle buluşuyor. Bu yatırımlar biraz önce de söylediğim gibi bu topraklarda ebedi oluşumuzun birer mührü oluyor.
Biz yatırımla, hizmetle milletimizin derdiyle dertlenirken, muha-lefet saptırma ile uğraşıyor.
CHP grup başkanvekili Sayın Özgür Özel, “andolsun ki” diye başlayan bir dizi tweet attı. Bu tweetlerde “bu ülkeyi yeniden bağımsız ve özgür kılan kuru-cumuz Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan hakaretlerin peşini bırakmayacağız” dedi ve daha sonrasında da suç duyurusunda bulundu. Peki, buraya kadar yapması gerekenleri kendisi yaptı. Ancak, Sayın Özel, CHP il başkanı Sayın Kaftan-cıoğlu’nun Atatürk ile ilgili yaptığı açıkla-malara neden sessiz kaldınız? Neden bir şey söyleyemediniz?
Sayın Atila Sertel, Sayın Akif Hamza Çebi ve birçok CHP’li o dönem büyük tep-kiler verdiler.
Senden niçin ses çıkmadı? Ya da neden ses çıkaramadın? Bu çifte standardın sebebi nedir?
Sizin gözünüzde Atatürk ile alakalı imti-yazlı kişiler mi var? Yoksa birileri eleş-tirebilir, söz söyleyebilir; ama birileri eleş-tiremez söz söyleyemez, söylerlerse linç edilir mi diyorsunuz? Kaftancıoğlu’nun sözlerini eğer AK Parti’ye üye, Ana-dolu’nun mütevazi bir köşesinde yaşayan bir vatandaşımız söyleseydi, Ne ya-pardın?
Herhalde yere göğe sığmazdın. Sayın Özel, Samimi değilsiniz. Her seferinde yaptığınız gibi siyasi hesaplarınıza göre, işinize geldiği gibi kullanacağınız birisi değildir Atatürk.
Atatürk, Cumhuriyetimizin banisidir. TBMM’nin ilk başkanıdır. Türkiye Cum-huriyeti Devleti’nin ilk Cumhurbaşkanıdır.
Sayın Özel, CHP’nin grup baş-kanvekilisiniz. Atatürk’e militarist yak-laşımı ile tepki veren Kaftancıoğlu İle yine İstanbul’u fetheden Fatih’in türbesine edepsizlik yapan İmamoğlu’nun kulağını çekiver. Bunlar iyi şeyler değil diye söyleyiver.
Sayın Özel bunları yapmak da aslında senin görevin, and içmesen bile. Ben hatırlatmak istedim.” ifadelerini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı