Son Dakika

Ak Parti Amasya Milletvekili M.Levent KARAHOCAGİL,

“Hükümetimiz kurulduğu günden beri üreticilere verdiği desteği bugün burada hepimiz şahidiz”

Ak Parti Amasya Milletvekili M.Levent KARAHOCAGİL, Anadolu Mandası Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında temin edilen 20 adet damızlık mandanın yetiştiricilere teslim edildiği programa katıldı.
Karahocagil, programda yaptığı konuşmada; “ Hükümetimiz kurulduğu günden beri üreticilere verdiği desteği bugün burada hepimiz şahidiz.Ülkemiz serbest piyasa ekonomisinde olduğu için fabrika yapma işini tama-men müteşebbise bıraktık. Hükümetimiz halkımızın refah seviyesinin yaşam standardını artırmak adına üzerine düşen görevi fazlasıyla gerçekleştirmiştir.
Fakat üretim adına müteşebbise düşen görevi ne yazık ki tam olarak yapamıyoruz. Üç yıldır milletvekiliyim. Tek düşüncem Amasya’da sulama adına olan işlemleri bitirmek ve üretimi artırmak adına müteşebbisi yanımızda görmek. En son geçtiğimiz hafta İstanbul’dan iki arkadaşımız geldi. Taşova Karma Organizede üretim yapmak adına aslında tarıma dayalı sanayi adına çok önemli.
Devletimizin bizlere bahşettiği bir proje.
Taşova Organize kurulduktan sonra burada ki üretimlerle istihdam adına Amasya ve Taşova’da ki büyük bir açık giderilecek. Dün Cumhurbaşkanımız ile bir istişa-re toplantımız vardı.
O toplantıda ben özellikle Pirler Parkı üzerinde ki Şehzadeler Avlağı dediğimiz tümü 300 dönüme yaklaşan Amasya merkezine 10 dakika mesafede olan bu yerin Millet Bahçesi adına en uygun yer olacağını ancak bu alanın afete maruz bölge olarak ilan edildiğini ve bu afete maruz bölgenin kaldırılması gerektiğini söyledim. Cumhurbaşkanımızla görüştükten sonra İçişleri bakanımız Süleyman Soylu Bakanımıza bu konuyu ilettim.
Ancak bu alanın afete maruz bölgeden çıkarmanın zorluğunu bizzat yaşadım.
Fakat sağolsun İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’dan iki yıllık bir izleme süresi sözü aldım. İki yıllık süre sonunda inşallah projelerimizi gerçekleştirebiliriz.
Bu projemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Bu projeye olan katkılarından dolayı özel idaremize, devletimize, kıymetli üreticilerimize teşekkür ediyorum.
Değerli yetiştiricilerimiz bundan sonra işsize düşüyor. Devletin bu desteğini başarılı bir biçimde gerçekleştirir-siniz inşallah ilerde daha nice yirmi Anadolu Mandası da-ğıtımı gerçekleştiririz diyor hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.