Gündem

AK PARTİ HÜKÜMETİ OLARAK ÇALIŞMAYA, ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Ak Parti Amasya Millet-vekili Mustafa Levent Karaho-cagil, Türkiye’miz artık 20 yıl öncesinde olduğu gibi siyaseten zayıf, ekonomik olarak güçsüz, sosyal olarak parçalanmış, idari olarak dağınık, vizyon olarak kısır, hizmet olarak eksik bir ülke konumunda değildir. Kendi perspektif açısıyla önceden analiz ve değerlendirmelerini yapmış, ulusal ve uluslararası alanlarda önemli adımlar atarak yenilikçi ve eşsiz icraatlarını hayata geçirmiştir.
AK Pati hükümeti iktidara gelmeden önce hayal bile edile-meyecek hizmetlere şu an Türkiye olarak sahip durumdayız dedi.

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil TBMM’de yaptığı açıklamada şunları kaydetti, “AK Parti hükümeti hizmet, eser, icraat ve üretimi esas alan yönetim biçimi ile 20 yıldır faaliyetlerine devam ederken, muhalefette boş dur-mayıp yalan ve iftira siyasetini her gün artırarak devam etmektedirler dedi.
Benimsediği siyaset anlayışı ve politikaları gereği olarak, milletin ihtiyaçlarının tespiti ve giderilmesi hususundaki çalışma-larını sürekli revize etmekte ve önceliklerini belirleyerek, hizmet sunmaya devam etmektedir.
Halkımızın özgür ve bağımsız iradesiyle seçilip, görev başına getirilen hükümetimizden önceki 70’li, 80’li, 90’lı yılların hükü-metlerine dönüp bir bakmak lazım.
Demokrasi ve kalkınma reformlarıyla iktidarda bulun-duğu süre zarfında, geçmiş ve günümüzdeki siyaset anlayışın-dan farklı bir anlayışa sahiptir.
Ülkemiz, enerjiden savunma sanayisine, sağlıktan eğitime, tarımdan ulaşıma her alanda önemli bir güç olma yolunda ilerleme, gelişme ve ivme kazan-maya devam etmektedir.
Konuşmama bu saydığım hizmet alanlarından biri olan ulaşımda hayata geçirdiğimiz devrim niteliğindeki hizmetler olacaktır.
Türkiye stratejik konumu ile Doğu ve Batı ülkeleri arasında bağlantıyı sağlayan köprü vazifesini görmektedir. Aynı zamanda gerçekleştirilen ulaşım yatırımları ile sadece transit ülkesi değil aynı zamanda kilit bir nakliye bölgesi olmasını da ön plana çıkmaktadır.
Dünyanın en büyük on ekonomisi arasına girebilmek için güçlü bir sanayi ve lojistik altyapısına sahip olmak gerektiğinin bilincinde olan AK Parti hükümeti, 20 yıldır yürüttüğü çalışmalarla ulaşımda aksaklık yaşanan hiçbir ana güzergâh bırakmamıştır.
Örneğin, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, 1915 Çanakkale Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu, İstanbul-İzmir Otoyolu, Ankara-Niğde Otoyolu gibi.
AK Parti hükümetinin gerçekleştirmiş olduğu bu büyük ulaşım projeleri ile Türkiye, 2002 yılından itibaren yıllık büyük bir büyüme hacmine ulaşmıştır. Ulaştırma ve lojistik sektörünün gelişmesinde önüne geçilemez bir hız kazanmıştır.
Yüksek hızlı tren bağlantıları, köprüler, metrolar, dünyanın en büyük havaalanı ve daha niceleri…
Cumhurbaşkanımız önderli-ğinde AK Parti hükümeti olarak geleceğin Türkiye’sini inşa etmek için var gücümüzle çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.
20 yıldır hiçbir seçimi yolun sonu olarak değil, yolun başı olarak gören AK Parti, inşallah 2023 seçimleri ile birlikte reform niteliğindeki hedeflerimize ulaşmak için “durmak yok” diyerek gurur projemiz “Kanal İstanbul” için kollarımızı çemleyip “yola devam” edeceğiz.
Ulaşımda ortaya konan büyük ve uluslararası mahiyet-teki projelerin yanı sıra, 84 milyonun üstüne çıkan nüfusun kırsal kesimlerden büyük şehir-lere doğru göçün getirdiği nüfus artışını da göz ardı etmedik ve yaşanan yoğunluğu ve trafiği rahatlatmak, ulaşımı kolaylaştırmak ve güvenliği hat safhaya çıkarmak adına yerel düzeyde de hayata geçirdiğimiz hizmetler olmuştur.
Örneğin, İzmir-Manisa arasındaki mesafeyi 45 dakikadan 15 dakikaya indiren Sabuncubeli Tüneli, Zonguldak-Kilimli arasındaki mesafeyi 40 dakikadan 5 dakikaya düşüren yol ve Teoman Duralı Tüneli,
Rize-Erzurum arasındaki Ovit Dağı Tüneli, 14.3 km uzunluğu ile dünyanın en uzun dördüncü çift tüplü karayolu tünelidir.
Asya ve Avrupa yakalarını, deniz tabanının altından geçen bir karayolu tüneli ile birbirine bağlayan Avrasya Tüneli,
Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi arasındaki bağlantıyı hızlandırmakayrıca yoğun kar yağışı, buzlanma ve sis kaynaklı trafik sıkışıklığını gidermek amacıyla Artvin ilimizde yapılan Cankurtaran Tüneli,
80 yılda bu ülkede yapılan toplam tünel uzunluğu 50 km. iken, sadece Artvin ilimizde AK Parti hükümetimizin yaptığı tünellerin uzunluğu 47.5 km’yi bulmuştur.
Çankırı-Kastamonu arasındaki Ilgaz Karayolu üzerin-de bulunan Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli, 40 dakikalık, Çankırı-Kastamonu ulaşımını 5 dakikaya düşüren 11 km’lik tünelimiz gidiş-geliş olmak üzere çift tünellidir.
Yol-köprü-tünel gibi hizmet-lerde ki tek gayemiz, Türk halkı-nın yaşam standardını artırmak-tan başka bir şey değildir.
Gümüşhane-Trabzon arasın-daki Yeni Zigana Tüneli,14,5 km uzunluğu ile ülkemizin en uzun karayolu tünelidir.2017 yılında temeli atılan bu tünelimiz inşal-lah 2023’te hizmete açılacaktır.
AK Parti hükümeti öncesinde 10 hükümet ve 17 bakan eskiten ve o dönemde patates deposu yapılması bile mevzu bahis edilen Bolu Tüneli’nin yapının tamamlanıp, rekor sürede hizmete açılması da yine bizim dönemimizde gerçekleşti-rilmiştir.
Boş yere söylemiyorum; Onlar“laf üretir, biz icraat”. Her dönem olduğu gibi onlar daha düşünüp tartışırken bizler hizmet üretmeye, hizmeti hayata geçir-meye devam ettik, devam da ediyoruz.
Bizler “yaptık”, bizler “gerçekleştirdik” diyoruz, onlar-da “yapacağız, gerçekleş-tireceğiz.” dahi diyemiyorlar. Çünkü o kapasite hiçbirinde yok.
Güzel yurdumun doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine hayata geçirilmiş daha nice projelerinden bahsedebilirim ancak süremiz kısıtlı…
Son olarak 11 Ekim 2022 tarihinde yani geçen hafta ba-şında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını gerçekleştirdiği Ayvacık-Küçükkuyu Yolu Assos ve Troya Tünelleri’ de eser ve hizmetlerimiz arasına eklendiğini belirtmek istiyorum.
Ulaşımda, yapımı devam eden birçok projemiz de tamam-lanmak üzere.
Zaman evvelinde kendileri yapamadıklarından ötürü biz AK Parti hükümetinde yapamayacağına inanan, 20 yıldır kanıtları ile ispat niteliğin-de olan eserlerimizi gördük-lerinde hüsrana uğrayanlara sesleniyorum.
Ne güzel demiş Büyük komutan, atamız Fatih Sultan Mehmet Han “Bizim kudretimizin ulaştığı yere onların hayalleri bile ulaşamaz!’
Evet bizim yaptıklarımızın yanına sizin hayalleriniz dahi ulaşamadı, ulaşamıyor, ulaşa-mazda…
Vatana, millete hizmetin ne olduğunu bilmeyenler, böyle bir derdi olmayanlara karşı asla inancımızdan ve yolumuzdan vazgeçmedik, her türlü oyununuza rağmen el attığımız her işi başarılı bir şekilde sonuçlandırdık.
AK Parti olarak bir yandan eser, hizmet üretmeye devam ederken diğer yandan 2053 ve 2071 vizyonumuz ile dünya devleriyle yarışan küresel bir güç merkezi haline gelme yolumuzda emin adımlar ile ilerlemeye devam ediyoruz.
Zaman, emek, çaba, fedakârlık, özveri… Sonuç olarak milletimizin her bir ferdine hizmet eden birçok eser daha. Başta ülkemiz ve milletimiz olmak üzere yolu ülkemizden geçen, ülkemize gelen her bir insanoğluna sunulan bu hizmetlerin mimarı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ve Bakanlık personeline teşekkür ediyor, herkese hayırlı-uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.