Gündem

“Ak Parti Söz Verip Yerine Getirmiştir”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, 22.03.2022 Cumartesi günü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’ın katılımıyla Merzifon’da açılan 20 adet fabrika hakkında basın açıklaması düzenledi.
Karahocagil;”AK Parti 3 Kasım 2002’de söz verip tümünü yerine getirmiştir.”dedi
Vekil Karahocagil açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 19 Mart Cumartesi günü Amasya’da değerli Sanayi Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’ın katılımı ile açılışını yaptık. 20 fabrikamız ve 21 Mart Nevruz Bayramı’nı karşılama adına Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Tarafından toprakla buluşturuldu 6500 fidan hakkında bilgi vermek istiyorum.
Yıllardır ilimiz siya-setinde yer alan partilerin Amasyamız hakkında gerçekleştirmek istedik-leri projeleri, yatırımları söz verip bir türlü yerine getirilmeyen tüm istekleri hamdolsun AK Parti 3 Kasım 2002’de söz verip tümünü yerine getir-miştir.
Havaalanı diyorduk bugün şükürler olsun 2008 yılından beri sivil havacılığa hizmet veren hava limanımızın dar gelen binasının genişleme inşaatını neredeyse yarıladık.
Amasya çevre yolunu bitirdik. O yoldan her geçişimde Türk Devleti’nin gücünü müşahede ediyorum. Koca dağın kayması ve bu heyelan karşısında tünel ile sağlanan çözüm.
Doğalgaz hayal iken bugün ilçelerimizi dahi çağın yakıtı ile buluşturduk inşallah. Göynücek ve Hamamözü ilçelerimizi de taşıma sistemi ile doğalgazla buluşturacağız.
Amasya Üniversitesi için çok sözler verildi. Fakat Cumhurbaşkanımızın bizlere ezberlettiği halkımıza söylediklerimizi halkımızın bize söylediklerine halkımız ile söyleşip halkımız ile söyleştiklerimizi hiçbir zaman unutmayacaksınız. Kendinizi yine hiçbir zaman Amasyalının bir adım önünde görmeyeceksiniz. Emirleri mucibince hareket ettik. Söz verdiğimiz gibi Amasya üniversitemizde Ak Parti hükümetince ilimizde gerçekleştirildi.
Coğrafi konumundan dolayı Merzifon’umuzu Sanayi Bölgesi olarak ilan etmiştir. Bugün bu organize sanayimiz 6500 işçi istihdamına ulaşarak geleceği en parlak bölge olarak müteşebbislerin gönlünde yerini almıştır. 19 Mart günü Sanayi Teknoloji Bakanımız sağ olsun bizleri yalnız bırakmadı. 4 fabrikamızı gezdik 20 fabrikamızın açılışını yaptık. Bu yıl sonuna 10 fabrikamızın daha bitirilip faaliyete geçeceği sözünü aldık.
Merzifon organize sanayimizin bugünkü duruma gelmesinde bizlerden, sanayiden, üretimden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza yürekten teşekkür ederim.
Sanayi denince ilk akla gelen Sanayi Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank ve önceki tüm bakanlarımıza, Vali Mustafa Masatlı ve önceki valilerimize, Yine bu organize sanayisinin kurulup, yatırımların bir bir gelmesine önayak olan kurucu Genel Başkan Yardımcılarımız Akif gülle ve Haluk İpek başkanıma,
Organize sanayi denince gözleri parlayan sadece Merzifon Organize Sanayi değil tüm Amasya il ve ilçelerindeki organize sanayilerine, tüm varlığı ile destek olan, koşturan Hasan Çilez Milletvekilim ile teşkilat mensubu il başkanları, ilçe başkanlarım ve teşkilat mensubu tüm kardeşlerime yürekten teşekkürü borç bilirim.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.