Son Dakika

AKDOST AMASYA’DA BİR İLKE DAHA İMZA ATTI

AKDOST AMASYA’DA BİR İLKE DAHA İMZA ATTI

Amasya Arama Kurtarma ve Doğa Sporları İhtisas Spor Kulübü Derneği (AKDOSD) Amasya’da bir ilke daha adım atıyor. AKDOSD Kulübü üyeleri ve 7 gönüllü gencin Amasya’da 12 ay boyunca sürdürecekleri “Sanat ve Sporun Gizemi” isimli Avrupa Dayanışma Projesi kapsamında engelli gençler ile engelsiz gençleri bir araya getirerek çeşitli sanatsal ve sportif faaliyetler yürütecek.
AKDOST Dernek başkanı Zeki Sağır yaptığı açıklamada, “Biz bu projemizde öğrenme güçlüğü çeken disleksili ve down sendromlu gençler, ile engelsiz gençleri bir araya getirerek engelli gençlerimizin topluma entegrasyonlarını, dahil edilebilmelerini kolaylaştırmak, bu gençlerimizin kendilerine olan güvenlerini ve saygılarını artırmak ve engelsiz gençlerde akranları olan bu engelli gençler hakkında farkındalık oluşturmak istiyoruz.
Amacımız özel ilgiye gereksinim duyan gençlerimizin karma becerili doğa sporları ve çeşitli sanatsal faaliyetler ve aktiviteler ile sosyal ortamlarda iletişim kurmaları konusunda cesaretlendirmek ve topluma dahil edilebilecek sağlıklı ortamlar oluşturmaktır. Proje süresince tüm gençler il birlikte, Kukla, Ritm, Origami, Ebru atölyeleri ile trekking, kampçılık ve yüzme faaliyetleri yürütülecektir.
Böylesi bir çalışma, grubumuz ve diğer gençlik çalışanları adına gerçek bir yaşam tecrübesi olacaktır. Bu gerçek dayanışma projemiz ister istemez gençlerin ufuklarını genişletecektir. Katılımcı gençler farklı becerilere sahip yeni insanları keşfederken, aynı zamanda kendileri hakkında da daha fazla şey öğreneceklerdir.
Projemizin uygulanması ile yerel ve ulusal boyutta Avrupa Birliği’nin ve Erasmus+ programının herkes kadar, engeli olan gençlere de önem verdiğini çevremize gösterme fırsatı elde etmiş olacağız.
“Sanat ve Sporun Gizemi” isimli Avrupa Dayanışma Projesi Avrupa Birliği Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilmekte olup katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.” Diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı