Son Dakika

Akıl Sonradan Ah Çekmek İçin Değil Önceden Düşünüp Tedbir Almak İçindir”

2022 yılı Döner Sermaye bütçe hazırlıkları kapsamında Tokat, Amasya, Samsun ve Çorum illerinde gelir-gider bütçesi ile izleyen iki yılın tahminlerinin tespit edileceği Bütçe toplantıları devam ediyor.
Amasya Orman Bölge Müdürlüğü bağlı 13 orman İşletme Müdürlüğü ve 1 Fidanlık Müdürlüğünde gerçek-leştirilecek olan Bütçe toplantılarının Erbaa Orman İşletme Müdürlüğü İle ilgili bölümü Bölge Müdürü Halil Oflu başkanlığında gerçekleştirildi.
Genel Müdürlüğümüzün stratejik planları ve politikaları doğrultusunda hazırlanmakta olan Döner Sermaye Bütçe teklifleri, gelir-gider denk bütçe olacak şekilde hazırlanmasına ve gelir tahminlerinin en doğru şekilde bütçeye yansıması hedeflenmektedir.
Toplantıya; Bölge Müdür Yardımcıları; Gültekin Şenlikoğlu, Silvikültür Şube Müdürü Hayati Ergüden, OYM Şube Müdürü Engin Keleş, İşletme Pazarlama Şube Müdür V. Nurperi Çil, Makine İkmal Şube Müdürü Murat Çalışgan tarafından katılım sağlandı.
Erbaa Orman İşletme Müdürü İlhan Yazıcı tarafından bölgede yürütülen ormancılık faaliyetleri hakkında sunu eşliğinde yapılan bilgilendirmeyle başlayan toplantı, İşletme Şefleri tarafından sorumluluk sahalarında yürü-tülen faaliyetler, gerçekleşmeler, ve takip eden yıllarda yapılması hedeflenen çalışmalar hakkında sunu eşliğinde detaylı anlatımda bulunuldu
Toplantının sonunda değerlendirmede bulunan Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu;
Üzerinde çatısı, kapısında kilidi olmayan, yaz mev-siminde yangın, bahar mevsiminde yağmur ve çamur, kış mevsiminde karlı ve buzlu çalışma koşulları olan zorlu ve meşakkatli bir işimiz var.
Bu koşulları bilerek mesleğimizi seçtik, sorumluluğu üstlendik ve bu doğrultuda çalışmalarımızı yürütüyoruz.
Karşılaşılan zorluklar ne kadar büyük olursa zorlukların üstesinden gelerek başarıya ulaşmak da o kadar mutluluk verici olur.
Ormanları korumak, çoğaltmak ve sürdürülebilirliğinin sağlanması görevi bizlere emanet edilmiştir.
Teslim aldığımız emaneti geliştirerek gelecek nesillere teslim etmek, sadece görev sorumluluğu değil, vatana bağlılık borcumuzdur.
Akıl sonradan ah çekmek için değil önceden düşünüp tedbir almak içindir.
Kış yaklaşıyor, yıl sonu hedeflerinize odaklanın, tedbirlerinizi alın, işlerinizi toplayın ve doğayla beraber hareket ederek çalışmalarınızı tamamlayınız.”dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı