Son Dakika

AKTAR BACANAK;GÜNDE 2 BARDAK YEŞİL ÇAY TÜKETİLMELİDİR

AKTAR BACANAK;GÜNDE 2 BARDAK YEŞİL ÇAY TÜKETİLMELİDİR

Nival Bitkisel ürünler işletmecisi Aktar Necmettin Bacanak, Yeşilçayın insan sağlığına faydalarıyla ilgili açıklamada bulunarak, en çok zayıfla-mak isteyenlerin Yeşilçay’ı tercihde bulunduklarını söyledi.
Yeşilçayın faydaları hakkında bilgiler veren Aktar Necmettin Bacanak; “ Günü-müzde siyah çaydan sonra en çok tüketilen yeşil çay, şifalı bitkilerden ve aktarlarda rahatlıkla elde edilmektedir. Yeşil çay, ödem azaltıcı özelliği saye-sinde daha hızlı kilo vermeye yardımcı olur, içerdiği bileşenler sayesinde bir-çok hastalığa karşı bağışıklık sistemini güçlendirir.
Yeşilçay, güçlü bir antioksidandır. Kolesterolü düşürür. Kolesterolü düşür-mesinden dolayı kalp sağlığına iyi gelir. Metabolizmayı hızlandırıcı bir özelliği vardır. Kilo vermeye yardımcı olur. Bağı-şıklık sistemini güçlendirir” şeklinde konuştu.
Yeşil Çayı herkesin sağlıklı ve rahat bir şekilde tüketebileceği bir çay oldu-ğunu belirten Bacanak; “İlk normal haliyle tüketilirken insanların bu çayı işlemesiyle şimdiki içtiğimiz çayın halini almıştır. Sağlıklı bir tüketim şeklidir.
Herkesin sağlıklı ve rahat bir şekilde tüketebileceği bir çay çeşididir. Bilinen aşırı bir yan etkisi yoktur. Kontrollü tüket-mekte fayda var” dedi.
Sağlığını korumak isteyenlerin yeşil çay tüketimine önem verdiği görülüyor
Yeşilçayın en çok zayıflamak için tercih edildiğinin altını çizen Necmettin Bacanak; “Bu çay, yavaş yavaş insanlar tarafından tüketim alışkanlığı kazanılıyor. Kolesterolü düşür-mesinden dolayı kalp sağlığı için iyi bir gıda takviyesidir. Yeşil çayın zayıflama üzerine etkisi konusunda yapılan araştırmaların yeşil çayın açlık hissini bastırdığı, metabolizmayı hızlandırdığı ve güçlü antioksidan etkisiyle yağı parçalayarak birikime engel olduğu yönünde sonuçları bulunmaktadır.
Yeşilçay kalp krizi riskini de azaltmaktadır. Tabii kilo vermek için yeşil çay tek başına yeterli değildir. Etkisini artırabilmek için düzenli egzersiz yapmak ve tüketilen kalorilerin kontrol edildiği bir beslenme programı gerekiyor.
Sağlık üzerindeki olumlu etkilerini fazlası ile gösteren yeşil çay, günde 2-3 bardak şeklinde tüketilebilir. Ancak hamile kadınlar veya herhangi bir kronik hastalığı olan kişiler, düzenli yeşil çay tüketimine başlamadan önce hekimlerine danışmalı, hekimlerinin her-hangi bir zararı görmedikleri takdirde yeşil çay tüketmeye başlamaları gerekmektedir. “ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı