Son Dakika

AKTAŞ, “PROJEMİZ AMASYA VE AMASYALILAR İÇİN”

AKTAŞ, “PROJEMİZ AMASYA VE AMASYALILAR İÇİN”

Amasya İl Dernekler Konfederasyonu Kurucu Başkanı İsmail Aktaş ve beraberindeki heyet Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’yı ziyarette bulundular.
ADERKON kurucu başkanları İsmail Aktaş, Türk Patent Enstitüsü Vekili Yeni Çizgi Patent Genel Müdürü Nurullah Karakuş, Yardımcı Abdullah Gül, Organizasyon Kurul Başkanı Sibel Duran, Hukuk İşleri Başkanı Asena Uysal Amasya’da ilk defa kurulan konfederasyonun kuruluş amaç-ları, hedefledikleri faaliyetleri ile ilgili Başkan Mehmet Sarı’yı bilgilendirdi.
Amasya Dernekler konfederasyonu kurucu Başkanı İsmail Aktaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Her proje-miz her girişimimiz Amasya ve Amasyalılar için. Bu proje ve girişimler Amasyalının faydasına olacaktır.“
Tarihi Amasya tanıtım Günlerini ilk kez gerçekleştirilen bir federasyon olarak bu güne kadar gerek Amasya’da bazı kişi ve kurumlara gerekse İstanbuldaki üyelerimize elimiz-den gelen destek sağladık. Ve bu yardımları kişilerin göz-lerine sokmadan yapmaya çalıştık. Bunları yaparken 2 yıldır Amasya’nın da bir çok ilde olduğu gibi Avrupa uyum yasaları çerçevesinde en üst sivil toplum kuruluşu olan Konfederas-yon olan eksikliği giderme noktasından bir çalışma yapmak istedik. Bu konuda attığımız her adımda Belediye Başkanımı Mehmet Sarı’ya ihtiyacımız olacağımız katidir.
Bizde kamu kurum ve kuruluşlarını yerel yöneticilerimi-zi ziyaret ediyoruz. Başkanımız Mehmet Sarı Beyefendiyi de ziyaret ettik. Biliyoruz ki Başkanımız Mehmet Sarı Amasya için, Amasya’nın faydası olacak iş ve projelere imza atar ve destek verir. Başkanımıza şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.
Ziyaret sonunda Başkan Sarı konuklarına ziyaret için teşekkür etti. Ziyaret sonunda Amasya İli Dernekler Fede-rasyonu Başkanı İsmail Aktaş ve beraberindeki
Başkan Sarı’ya konfederasyonun kuruluş niyeti mektubu-nu vererek, plaket takdiminde bulundular.Başkan Sarı na-zik ziyaretleri ve anlamlı hediyeleri için konuklarına teşekkür etti.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.