Gündem

ALIŞVERİŞ KARTLARI MUHTARLAR ARACILIĞIYLA DAĞITILIYOR

Bu yılda Belediye Başkanı Mehmet Sarı, ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hazırlanan alış veriş çeklerini muhtarlara teslim etti.

Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Ramazan ayı dolayısıyla vatandaşlara gıda kolisi göndermek yerine, muhtarlarla sahur programında buluşarak, yerel marketlerde kullanılabilecek olan ihtiyaç sahibi ailelere iletilmek üzere sosyal destek kartı gönderdi. Belediyeye bağlantılı Nefes Derneği’nin öncülüğünde hazırlanan 200 TL’lik Sosyal Destek kartları, Amasya’da bulunan hanelere ulaştırılmak üzere muhtarlara teslim edildi.

‘SOSYAL PROJE İLE YEREL MARKETLERLE ANLAŞILDI’

Ramazan ayında “sosyal destek kartı” dağıtımları ile ihtiyaç sahibi ailelere bir nebze olsun nefes aldıracaklarını söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kaydetti;

“İhtiyaç sahiplerine yardım etmek için hazırladığımız sosyal destek kartlarını bayrama yakın bir sürede dağıtmaya karar verdik. Şimdi çeşitli kurum ve kuruluşlardan vatandaşlarımıza ramazan kolileri geliyor, herkes aynı içerikte koliler dağıtıyor. Biz bu kart özelliğinin içinde bir güzellik saklamaya karar verdik. Bir hanımefendi bu kartla yerel bir markete gittiğinde, neye ihtiyacı varsa, istediği her şeyi alabilecek, ürün sınırlaması yok. İsteyen çocuğuna bayramlık alacak, isteyen gıda ihtiyacını alacak. Bu sosyal projemizde, yerel marketlerimizle anlaştık, Amasya’nın parasının dışarı çıkmasını istemiyorum. Bu yardımlarda belediyemizin 1 kuruş masrafı yok, hayırsever vatandaşlarımızın, eşimizin, dostumuzun yardımlarını Nefes Derneğimizin organizasyonu ve muhtarlarımızın desteğiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.