Son Dakika

Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne Türkiye’de ilk kadın şoför

Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne Türkiye’de ilk kadın şoför

Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde Türkiye’de bir ilk olarak kadın şoför istihdam ediyor.
Türkiye’de kamu kurumlarında bir ilki gerçekleştiren Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kurt açıklamasında;“Sayın Cumhurbaşkanımızın kadın istihdamını önemsediğini, kadın istihdamının artırılmasına yönelik talimatların olduğunu hepimiz biliyoruz. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’unda bu konuda hassasiyeti var. Bizlerde Amasya Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak bu talimatı yerine getirme sorumluluğu ile hareket ettim ve amasya da bir uygulama bayan şoför arkadaşımız oldu.
Kadın çalışmaları birimin şoförüdür. Hem kadınlarla yakın diyalog kurmada kendisinden yararlanacağız. Hem de Amasya halkına bir mesaj vermiş oluyoruz. Kadın istihdamının aldığı rolleri zorlayın kadın erkek rollerini zorlayın.
Bizim kadınımız kurtuluş savaşı mücadelesini vermiş oradan galip çıkmış kara Fatmalarıyla, nene hatunlarıyla önemli başarılar elde etmişlerdir. Böyle başarılı kadınlarımız için muhakkak bu işler onlar için hafif kalır. Yeter ki siz kadınlarımıza fırsat verin.
Bizde bu fırsat doğmuşken bizlerde arkadaşımıza bu fırsatı verdik. Böylece Amasya’mıza da kadın istihdamı konusunda bir mesaj vermiş olduk. nşallah umuyoruz ki dileğimiz yerine ulaşmış olur dedi.
İstihdam edilen Şoför Ebru Gök; “ En çok mutluyum geri dönüşler çok güzel oluyor. İşe girdiğimden beri tepkiler çok güzel . Bazı kişiler inanmıyor bile hani bu arabanın kaptanı gelsin diyorlar.
Benim deyince inanmıyorlar ama çok mutluyum şu an kadınlara öncü olduğumdan dolayı.
Kadınlara şunu söyleyeyim hiçbir şekilde bu erkek işi deyip bir işe girme-mezlik yapmayın, kadın istedikten sonra herşeyi başarır” şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı