Son Dakika

Amasya Alperen Ocaklarında Bayrak Değişimi

Amasya Alperen Ocaklarında Bayrak Değişimi

Amasya Alperen Ocakları İl Başkanı Engin Keşoğlu, göre-vini Yavuz Kavak’a devretti.
Keşoğlu , Amasya Alperen Ocaklarında düzenlenen devir teslim töreninde, Horasan’da Hoca Ahmet Yesevi’nin temel-lerini attığı Anadolu’nun, yiğit Alperenleri olduklarını söy-ledi.
Merhum liderleri Muhsin Yazıcıoğlu gibi her zaman Hz. Muhammed’i örnek aldıklarını dile getiren Keşoğlu, “Şüphe-siz davaların en güzeli yüce Allah’ın davasıdır.
Bu hak yolda bilerek ya da bilmeyerek gönül
kırdığımız olduysa affola.” Ben Milletim uğruna adamı-şım kendimi,Bir doğrunun imanı, bin eğriyi düzeltir.
Zulüm Azrail olsa, hep Hâkk’ı tutacağım,
Mukaddes dâvâlarda ölüm bile güzeldir;ifadesini kullan-dı.Yeni başkan Yavuz Kavak’a başarı dileyen Keşoğlu, “26 yıldır onurla şerefle mensubu olduğum Amasya Nizamı Alem Ocakları il Başkanlığı , Alperen Ocakları il Başkanlığı Teşkilatta aldığım deişik görevlerle birlikte zaman zaman ve son olarak 4 yıldır da yürütmekte olduğum Amasya Alperen Ocakları İl Başkanlığı görevimi tertemiz el-lere devretmenin mutluluğunu yaşamaktayım. Her zaman teşkilatımızın yanında ve emrinde olacağım. Şimdiden Yavuz kardeşime yeni görevinde başarılar dilerim.
Rabbim utandırmasın.” dedi.
Kavakta da Muhsin Yazıcıoğlu’nun emaneti Hac yolunda Karınca misali safımız belli olsun ölürsek bu davaya hizmet etmeye yolunda öleceğimiz davasıyla devam edeceklerini akta-rarak, “Yaptığı hizmetlerden dolayı Engin Keşoğlu’na şükranlarımı sunar, bu sancağı düşür-meden bize teslim ettiği için teşekkür ederim. Ben de bu davaya layık bir şekilde yürü-yeceğime sizlerin huzurunda ant içerim.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Kavak , Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim’i öperek, Keşoğlu’ndan gö-revi devraldı. Törene, Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Ali Can Kocaman ve Yöne-tim Kurulu Üyeleri ve gönüldaşlar katıldı dua ve temenni ile son buldu. Zaman artık fedakarlık zamanı değil, kendini feda etme zamanıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı