Gündem

Amasya Barosu Yeni Hizmet Binası törenle hizmete açıldı

Amasya Barosunun “Yeni Hizmet Binası Açılış Töreni” 28 Ocak 2022 tari-hinde törenle hizmete açıldı.
Amasya Barosunun düzenlenen törene; Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sn. Av. Ramiz Erinç Sağkan, Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI, Amasya Baro Başkanı Av. Bahadır Tekeş, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve Avukatlar katıldı.
Düzenlenen törende açılış konuşmasını gerçek-leştiren Amasya Baro Başkanı Av. Bahadır Tekeş konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Amasya Baro 2018 yılında ilk Baronun alınmasına karar verildi ve birlik başkanı ve yöne-tim kurulu üyeleri burayı Amasya Barosu için aldılar. ve o dönemde Baro Başkanımız olan değerli Önceki Başkanımız Melik Derindere ve yönetim kurulu başkanları bu binayı Amasya Barosuna kazandırarak ben sayın Başkanımıza sayın Melik Derindere’ye yönetim kurulunda görev yapan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.Baro için önemli bir kazanım oldu Binanın yapımında ve alınımda emeği geçen Türkiye Barolar Birliği önceki başkan ve yönetim kurulu ekibine de teşekkür ediyorum.
Bu anlamda buranın tevdiatı ve arkadaşlarıma ve kamu kurumlarına çok teşekkür ediyorum. Amasya Barosu için güzel kanım oldu şunun da müjdesini vermek istiyorum. Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın söz verdiysem yaparım diyerek Amasya Barosu için Amasya Adliyesinin hemen arka tarafındaki 1 dönüm yeri hediye etti.Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.
Amasya Barosu olarak kamu kurumlarıyla büyük bit uyum içerisinde meslek-taşlarımızın hak ve çıkar-larını koruyarak hem yargı-nın bağımsızlığını ve taraf-sızlığını sağlayarak uyum ve ahenk için de çalışmak anlamında güzel bir dönem geçiyoruz.
Bu dönemin yaşamasına vesile olan Sayın Valimize Sayın Belediye Başkanımıza kamu kurumların yöneti-mine adliyede bizimle birlikte çözüm ortağımız olan baş savcımız olan ha-kim savcılarına en önemlisi olan meslektaşlarımıza çok teşekkür ederek burada olduğunuz için onur ve gurur duydum”
“Bizler Kadim bir milletin evlatlarıyız”
Amasya Valisi Mustafa MASATLI törende yaptığı konuşmada;; “ Bugün Amasyamızın yargı nokta-sındaki çalışmalarından bir tanesi için toplanmış bulu-nuyoruz.
Bizler Kadim bir milletin evlatlarıyız. Kadim bir millet olmak uzun yıllar bir coğrafya da yaşamakla mümkün oluyor. Bizim milletimizde adaletli,adil yargılanmayı ve güçlü bir yargı sistemi oluşturmak için çaba sarf etmiştir ve hala çaba sarf etmektedir.
Bu noktada yargı deyince yargının üç ayağı vardır bunlardan bir tanesi avukatlık ve savunma hakkı tabi ki savunma hakkı herşeyde doğrunun ortaya çıkarılması gerçeklere ulaşılması ve insanların huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşaması için çok kıymetlidir.Bu bakımdan avukatlarımızda üzerlerine düşen görevi layıkıyla yaparken tabiki gerek ara-larındaki dayanışma gerek-se birliktelikleri ve bazı noktalarda topluma yön verecek olan fikirleri bildirmeleri de önem arz etmektedir. Bu günde baro-muzun daha önceki baro başkanlığımızın başlatmış olduğu ve şimdiki baro başkanlığımızın tamam-lamış olduğu binamızın açılışı için toplanmış bulun-maktayız. Bu binamızın başta avukatlarımız olmak üzere amasya yazgımıza çok büyük ve güzel hizmetler vereceğine canı gönülden inanıyorum. Yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
Amasya Baro Başkanımız Bahadır Tekeş’i bu noktadaki girişi-mini bizde destekliyoruz.
İnşallah yakın zamanda burada bir temel atılır ve nasıl ki adliyenin ve yargı-nın bir parçası olarak avukatlarımız fiziken de adliyenin hemen yanı başın-da bulunmuş olurlar. tekrar emeği geçen herkese teşek-kür ediyor hepinize saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”diye konuştu.
“Biz sizleri sizden sonrakileri hatırlatmak istiyoruz.”
Başkan Mehmet Sarı tören konuşmasında; Şehrimize hayırlı olmasını diliyoruz.Biz sizleri sizden sonrakileri hatırlatmak istiyoruz.”dedi
Benim barolar birliğine hayırlı ve iş bırakabilmek hem teşekkür alıp hem de arkasından dua alabilmektedir.”dedi Nice kardeşlerimiz evlatlarımız bu yolda mücadele ediyorlar. iyi ki varsınız diyorum.”
Vatandaşlarımız ne isterse biz o yola çıktık onun için de bu hukukçu arkadaşlarımız,büyüklerimiz bizden böyle bir yer tale-binde bulundular bizde ha-yırlı olsun dedik.
Herkese sivil toplum harekatlarında bulunan hanımefendilere beyefen-dilere saygı ve muhabbet-lerimi sunuyorum.” dedi
Törende son konuşmayı yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sn. Av. Ramiz Erinç Sağkan ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “İşgalden kur-tuluşa giden yol haritaların çizildiği bu kadim topraklarda sizlerle bir arada bulunmaktan kurtu-luşun ilk belgesinin imzalandığı bu topraklarda vatandaşın hak savunu-culuğuna yürüten Avukat-ların ve onların meslek örgütü olan Amasya Barosu-nun hizmet binasının açılı-şında sizlerle bir arada bulunmaktan çok büyük onur duydum.
Bu kapsamda bugün açılışını yapmak üzere bir araya geldiğimiz hizmet binasını yapımında emeği geçen önceki dönem Başkanımız Melik Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerine yeni dönem Başkanımız Bahadır Başkanımız ve üyelerine vatandaş olarak bu ülkede mesleğini yapmaya çalışan bir avukat olarak çok teşekkür ediyorum,”diyerek konuşmasına son verdi.
Konuşmaların ardından Amasya Barosu Yeni Hizmet Binasının açılışı gerçekleş-tirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.