Son Dakika

Amasya Belediye Başkanı Mehmet sarı;

AMACIMIZ GENÇLERİN HEYECANINA ORTAK OLMAK’

Amasya Tuning Kulüp tar-afından geleneksel hale getirilen modifiye fuarının 4’üncü geleneksel fuarı ger-çekleştirildi.
AMASYA Tuning Kulübü tarafından 4’üncüsü düzen-lenen geleneksel modifiye fu-arında, kulüp üyesi Mert Çal ile Büşra Kara, kıyılan nikah-la hayatlarını birleştirdi. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı,Çiftin nikahını kıyarak amaçlarının gençlerin heyecanına ortak olmak oldu-ğunu söyledi.
Amasya Belediyesi’nin ev sahipliğinde Tuning Kulü-bünün organizasyonunda Helvacı mahallesinde gerçek-leştirilen ve 2 gün sürecek olan 4’üncü geleneksel modifiye fuarında, kulüp üyesi Mert Çal ile Büşra Kara, düzenlene nikahla dünya evine girdi.
Çiftin nikahını Belediye Başkanı Mehmet Sarı kıydı.
Genç çiftin evlilik cüz-danını ise Amasya Tuning Kulübü Başkanı Talip Yeniçeri takdim etti. 2 günlük modifiye fuarına yaklaşık 2 bin aracın katıldı.
Fuarın ilk gününde otomobiller drift gösterileri yaparken, ikinci gün ise çeşitli kategorilerde düzenlenen yarışmalarda dereceye girecekler ödüllendirildi.
Tekirdağ Çorlu’dan fua-ra katılan Ahmet Kay-makçı, da “Böyle bir etkin-lik ve organizasyon olduğu-nu söylediler fuarı düzen-leyen arkadaşlarda rica ettiler geldik.
Belediye Başkanımız da sağ olsun gelmemizi istedi, fuarı düzenleyen arkadaş-larda rica ettiler geldik. Bu organizasyona bizim de bir emeğimiz.
Bir katkımız, ucundan bir parça olduysa ne mutlu bize. Fuar açılı-şının 2 gün sürmesi oldukça heyecanlı ve güzel ses yarışmasının düzenlenmesi de ayrıcalık olmuş çünkü Türkiye’de bir çok fuarlara katıldığımız oluyor genel olarak 1 gün içerisinde olup herşey yapılıyor. Amasya’da bir ayrıcalık ol-muş. Bizim için biz güzel bulduk, beğen-dik. Emeği geçen herkese teşekkürler” “ifadelerini kullandı
Organizasyona ev sahipliği yapan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, amaçlarının gençlerin heyeca-nına ortak olmak olduğunu söyleyerek, “Burada yapmak istediğimiz şu, bir önce genç-lerimizin heyecanına ortak ol-mak. İki, şehrimizi yani Amasya’mızı öbür şehirlerimize tanıtabilmek. Yani gençlerimizi birbirleriyle arkadaş edip, bir-biriyle kardeş edebilmek. Ünsi-yeti samimiyeti çoğaltabilmek. Bunun yanı sıra da üçüncüsü de nedir şehrimize turizm konusunda katkı sağlayabilmek, biz meseleye böyle bakıyoruz” diye konuştu.
Modifiye fuarının bu yıl 4’üncüsünü gerçekleştir-diklerini söyleyen Amasya Tuning Kulüp Başkanı Talip Yeniçeri ise, “Bu yıl fuarı 2 gün olarak plan-ladık. Birinci gün drift organizasyonumuz olacak. Peşinden modifiye fuarlarında yapılmayan bir şeyi gerçek-leştireceğiz.
Yarışmalarımızı tamamladıktan sonra Türkiye’nin 30 ilinden katılan modifiye severlere kupalarını verip, Amasya’mızdan uğurlamış olacağız. Karadeniz bölgesinin en büyük modifiye fuarını gerçekleştiriyoruz. 2 binden faz-la aracımız var. Yarın bu alanın tama-mını dolu görmüş olacaksınız” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.