Son Dakika

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı;

AĞIZ TADIYLA BAYRAM GEÇİRMEK İÇİN AŞI OLALIM’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Her bir muhtarımız kendi mahallesinde aşılanmayan vatandaşları aşıya yönlendirir-se bayramı gönül rahatlığı içinde geçiririz” dedi.
Kurban Bayramı sebebiyle hemşehrileri-mizin sağlığı için Amasya’da aşılama çalış-malarına hız verildi. Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Valisi Mustafa Masatlının aşılama çalışmalarına hız ver-mesiyle yaklaşmakta olan Kurban Bayramı öncesi aşılamanın önemini anlatmak için muhtarlarla bir araya geldi.
Amasya Belediyesi Pirler Parkı Sosyal Tesisleri’nde muhtarlarla bir araya gelen Başkan Sarı, Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ile birlikte aşının ve aşılanma-nın önemini anlattı. Yaklaşmakta olan Kurban bayramında insanların eş, dost ve yakınlarıyla temas içinde olduklarını düşü-
nerek muhtarlara konunun önemi ak-tarıldı. ‘HALKIMIZ AŞIYA YÖNLENİRSE BAYRAMI GÖNÜL RAHATLIĞINDA GEÇİRİRİZ’
Aşılamanın Covid salgınına karşı büyük koruyucu bir özelliğinin olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti;
“Bizler Amasya Belediyesi olarak pandemi sürecini iyi idare ettiğimizi düşünüyoruz. Bu virüs belası son dem-lerini yaşamaktadır. Malum önümüzde de bir bayram var. İnsanlar sevdikleri ile bir arada olmak istiyor. Bizler hem-şehrilerimizin sağlığı için bir an önce kendilerini aşılanmaya davet ediyoruz.
Aşılanmayı hızlandırmak için de burada muhtarları-mızdan destek istiyoruz.
Her bir muhtarımız kendi mahal-lesinde aşılanmayan vatandaşları aşıya yönlendirirse bayramı gönül rahatlığı içinde geçiririz” diye konuştu.
Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ise, “Şehrimizde vaka sayıları yok denecek kadar az. Aşılanma sonucu hiç vaka görünmeyecektir ve bu şekilde el birli-ğiyle virüsün üstesinden geleceğiz. Bu konuda da muh-tarlarımız bizim en büyük desteğimizdir.
Hepimiz vatandaşlarımızın sağlığı için üstümüze düşen görevi yerine getireceğiz.
Amasyamız bayramdan önce koronavirüs tablosuna gö-re mavi renge dahil olacaktır” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.