Son Dakika

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı;

‘AMASYA AÇIK HAVA MÜZESİ’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Beyaz TV ekranında yayınlanacak olan “Bel-ma Belen’le Geziyoruz” programına röportaj verdi.
Amasya’nın tanıtımları için Beyaz TV ekibi şehrin tarihi ve zengin kültürel zen-ginlikleri hakkında Belediye Başkanı Meh-met Sarı ile bir röportaj gerçekleştirdi. Amasya’nın tarihi mekanlarından yemek-lerine kadar zengin kültürünün tanıtıldığı programda Yeşilırmak’ta kayık içerisinde Belediye Başkanı Mehmet Sarı ile röportaj gerçekleştiren Belma Belen, şehir hakkında önemli bilgiler aldı.
‘AMASYA AÇIK HAVA MÜZESİ’
8500 yıllık bir tarihe sahip olan Amas-ya’nın 14 medeniyete ev sahipliği yaptığını söyleyen Başkan Sarı konuşmasında şunları söyledi;
“Osmanlı Devleti’ne 7 büyük padişah yetiştiren Amasya, Milli Mücadele sürecinde de Cumhuriyetin fikrî felsefesinin oluş-masında büyük rol oynamıştır.
Bu şehir sadece tarihi ile değil dünyanın en güzel kirazı, şeftalisi, bamyası ve misket elmasının yetiştiği bereketli bir şehirdir. Üzerinde bulunduğumuz Yeşilırmak ise şehre farklı bir hava katmaktadır.
Amasya dışarıdan bakıldığında sahip ol-duğu tarihi ve kültürel zenginlikleri ile açık hava müzesi görünümünde mistik bir şehir-dir. Bunun yanı sıra yemeklerimizin de her biri birbirinden lezzetlidir” dedi.
‘BU ŞEHRİ TURİZM AÇISINDAN REKABET EDİLEMEYECEK SEVİYELERE GETİRECEĞİZ’
Kültür turizmi açısından Amasya’nın ca-zip bir şehir olduğunu belirten Belediye Baş-kanı Sarı konuşmasının devamında;
Bu şehri turizm açısından rekabet edile-meyecek seviyelere getireceğiz. Şehrimizde çalışmasına devam ettiğimiz 5 yıldızlı otel, teleferik ve nostaljik tramvay sayesinde Amasya turizm noktasında istediğimiz konu-ma ulaşacaktır. Bu güzel şehri görmeye, his-setmeye ve tarihte keyifli bir yolculuk yaşa-mak için herkesi Amasya’ya davet ediyorum. Bu keyifli röportaj için ise size ve ekibinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı