Son Dakika

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı;

“Bu Şehrin Merkezi Turizmdir”

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı; “Turizm adına her türlü ve desteği göstere-ceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
Turizm danışma Merkezi açılışında konu-şan Başkan Sarı şu ifadelere yer verdi;“Bu merkezin açılmasının hayal edenlerden birisiyim bu şehrin kalkınmasının ana merkezi dinamosu turizmdir.
Bu merkezin açılması demek adımın baş-langıcı demektir.
Bizde bu merkeze yer tah-sisi konusunda destekte bulunduk .
Şehrin danışma merkezinden başlayıp İstasyon köprüsüne kadar olan geliş gidiş yönüne iki tane yabancı dil bilen bayan zabı-ta koyuyoruz. Turizm zabıtası olarak adlan-dırdığımız zabıta ile ofisimize destek vereceğiz. Toplantılarımızda söylü-yoruz bu şehrin merkezi turizmdir, para kaynağı turizmdir, esnaflarımızın cebinde dolar ve Euro ola-cak.
Turizm adına her türlü ve desteği göstereceği-mizden kimsenin şüphesi olmasın. Dünyaca ünlü marka otel ile anlaşarak turisti konaklama ve ağır-lama alanında da rahat ettireceğiz inşallah.
Bu şehri dünyaya enteg-re etme düsturu ile bu şeh-ri tanıtabilirsek, bu şehri anlatabilirsek önümüzdeki senelerde bu şehrin ana dinamosu turizm ve turistler olacaktır.
Başkan Sarı; Bizim turistlere şehir olarak o kadar anlatacağımız şeyler var ki. Sabret-memiz lazım, bize desteğiniz lazım ki ileride mutlu sonu görelim. Ciddi bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Sizler bize des-tek gönül verirseniz Emin olun biz bu şehri Dünya’ya entegre edeceğiz.
Dünyanın bir köyü mahallesi haline getireceğiz. Esnaflarımız cıvıl cıvıl turistlerle tanışacaklar. Bunun için bir olmamız birlik içerisinde olmamız lazım.
Önümüzdeki büyük Türkiye’nin kurulu-şunda Amasya’nın da olması lazım. Gayretimiz bu noktadadır. Herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı