Son Dakika

AMASYA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SARI,

RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN”

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama me-sajı yayımladı.
Başkan Sarı mesajında; “İdrak edece-ğimiz bu bayram diğerlerinden faik ve fazilet bakımından ayrı olmasa da insan ve toplum sağlığı açısından mecburi farklılıklar içer-mektedir. Çünkü ikinci kez kucaklaş-malarımızı ertelemek, buluşmalarımızı bir başka zamana tehir etmek sorumluluğunu taşıyoruz. Hem ülkemizi hem de dünyanın genelini tesirine alan Kovid-19 hastalığıyla mücadele edebilmek için biraz daha zamana ihtiyaç duymakla birlikte, bayramda da sosyal mesafeleri azami ölçülerde korumak durumundayız.
Muhtemel riskleri engellemek, salgının tekrar yayılmasının önünü kesmek mak-sadıyla sosyal hareketliliğin Ramazan Bay-ramı’nda da çok düşük seviyelerde tutulması kuşkusuz hayati niteliktedir.
Kazanımlarımızı heba etmeden, bugüne kadar hastalığa karşı elde ettiğimiz müessir ve müspet neticelerin zevaline izin vermeden daha pek çok mutlu, huzurlu, sağlıklı, sıhhat dolu günlere birlik ve beraberlikle kavuşacağımıza inanıyorum” dedi.
‘TÜRK MİLLETİ BÜYÜK BİR AİLE’
Türk milletinin büyük bir aile olduğunu söyleyen Sarı mesajının devamında; “Gönül isterdi ki büyüklerimiz ziyaret edilsin, küçük-lerimizin başı okşansın, sıla-i rahim gerçek-leşsin. Ancak toplum sağlığının güvenliği için bu bayramdaki coşku ve heyecanı önü-müzdeki günlere tahvil ve teşmil etmek her-kes ve hepimiz adına ikamesi olmayan bir mükellefiyettir.
Göz görmese de gönülden gönüle kurulan sağlam köprülerle, tertemiz dua ve dileklerin himmet ve hidayet ihtişamıyla bayram-laşmanın güzelliğini ve lezzetini gıyaben yaşamamız mümkündür.
Bu durum aynı zamanda aziz milletimizin müstesna ve mümeyyiz bir haslet ve haysiyet zenginliğidir.
Büyük Türk milletimizin ve Türk-İslam ale-minin bayramını yürekten kutluyor, korona-virüs nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah’-tan rahmet, tedavi görenlere acil şifalar di-liyorum” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı