Son Dakika

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı,ADANMIŞ BİR GÖREVİMİZ VAR

Sarı, TGRT EU kanalında "Arzu Budak ile Burada Herşey Var" Programına Konuk Oldu

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuk olarak katıldığı programda milletvekilliği adayından belediye başkanlığına kadar geçen süreci anlatarak “biz insanoğlu ezan ile sala arasında bir hayat yaşıyoruz Önemli olan bu sürede neler yaptığımızdır.
Bu kısa dünya hayatında önemli olan arkamızdan hayırla yad edilmektir. Vatandaşlarımızın dualarından başka bizim hiçbir beklentimiz yoktur.
Makam-mevki dediğimiz şey ayrıntıdır. Rızık Allah’ın kefilindedir. Biz ticaretten siyasete geçtik. Nasibimizde şeh-rimize hizmet etmek varmış. Sayın Genel Başkanımızın tasarrufu ve hemşehrilerimizin teveccühü ile ciddi bir farkla Belediye başkanlığını kazandım. Bu farkın da bizlere yüklemiş olduğu büyük bir vebal vardır. İnsanların bize olan inancının teveccühü olan bu neticede bizler mesai kav-ramı olmaksızın kendimizi bu göreve adadık. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin bizi bu göreve tayin etmesi de üzerimizde bir vebal oluşturmaktadır.
Ben Genel Başkanımızı taklit ettiğim için onun disiplini-ni, azmini kendime yol haritası edinerek şeffaf ve üretken belediyecilik anlayışı ile hizmet ediyorum. Bütün hizmetlerimizde şeffaflığı ön planda tutuyoruz. Hiçbir gizli kapaklı işimiz yoktur.
Vatandaşlarımıza kapalı kapılarımız yoktur. Bu kapsam-da makam kapımızı söktürdük. Su ücretlerinde %50 indirime giderek Akdağ suyunu Amasya’mıza tekrar kazandırdık. 2022 yılında ise sulardan hiç ücret almaya-cağız.
HES projemiz tamamlandığında ise enerjisini kendi üreten Türkiye’nin ilk belediyesi olacağız.
İlimin merkezi, bilimin ocağı olan şehrimizde bu sene 12-22 Haziran Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kutlama-larını da şehrimize ve hemşehrilerimize layık bir şekilde kutladık.
Pandemi sonrası festival gerçekleştiren ilk belediye olduk. Pandemi sürecinde evlerinde kalan, sıkılan, bunalan hemşehrilerimiz için bu festival büyük bir coşkuyla geçti. Bizler Amasya’mızı turizm alanında ilerletmek adına da büyük projelere imzalar attık.Şehrimize gelen turistlerin şehrimizde en az bir hafta konaklamaları için 5 yıldızlı marka otelin çalışmalarına başladık. Bunun yanı sıra teleferik, nostaljik tramvay, Ferhat Tepesi projelerimiz ise şehrimizi turizm açısından cazip hale getirecektir. Ayrıca vatandaşlarımız için oluşturduğumuz Yesilyenice Sosyal Tesisleri, Gözlek Sosyal Tesisleri ise pandemi sürecinde çalışmalarına hız verdiğimiz projelerdir.
Bütün projelelerimizde kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak, durmaksızın, mesai kavramı olmaksızın her daim hemşehrilerimizin hizmetindeyiz. Son nefesimize kadar da şehrimize olan sevgiyle ve azimle çalışacağız” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.