Son Dakika

Amasya Belediye Başkanı Sarı: “Modern hayvan barınağımız Türkiye’ye örnek olacak”

Amasya Belediye Başkanı Sarı: “Modern hayvan barınağımız Türkiye'ye örnek olacak”

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı 12 bin metrekare alana kurulacak modern hay-van barınağı için yetkili firma ile sözleşme imzaladı.
Başkanlık makamında gerçekleşen imza töreninde Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı Amasya’da inşa edilecek bu modern hayvan barınağının Türkiye’ye örnek teşkil edeceğini söyledi.
Başkan Mehmet Sarı konuşmasında; “Geldiğimiz günden beri ağzımızdan çıkan sözlere riayet edeceğimizi, vatandaşlarımızı da bizi bu konuda iyi algılamalarını hep arzu ettik.
Biz bir şey söylemişsek onu yaparız.! Pro-jelerimizi bir bir şehrimizin çeşitli yerlerine anons ettik. Bugüne kadar yaptığımız ise ser-çoban yakında yeniceyi açacağız gibi vs. amasyalı hemşerilerimizin hizmetine sun-duk.
İnsanlara hizmet ederken iç içe yaşa-dığımız hayvanlarımızı da unutmadık, onlar için bir şeylere söz verdik. Hayvan barınağı dediğimiz sokak hayvanları bakımı merkezi dediğimiz adlandırılan içerisinde neler gerçekleştirilecek olan Şimdi imzasını ata-cağımız modern hayvan barınağının ihalesini yaptık.
İnsanlar için nasıl TOKİ’ler yapıyorsak hayvanlar içinde barınacağı böyle güzel bir mekân hazırlıyoruz. Bu şehirde toplantı ya-parak belediye başkanı neler yapıyor deyipte buraları görmelerini arz ediyorum.
Burası 12 bin metrekare burada kediler için ayrı, köpekler için ayrı, hayvanlarımızın barınacağı, modern bir barınak inşa edi-yoruz.
DOĞAL ALANDA HAYVAN BARINAĞI KU-RAN TEK BELEDİYEYİZ.
Başkan Sarı; Türkiye’de doğal alanda ba-rınak kuran tek belediyeyiz, röntgen cihazı bulunduran tek belediyeyiz” dedi.
49 YILLIĞINA BELEDİYEMİZE TAHSİS ET-TİK
Amasya’da hayvanların yaşam stan-dartlarını artırabilmek için modern bir hayvan hastanesi kurduklarını vurgulayan Sarı konuşmasının devamında;
Tarım ve Orman Bakanlığından 49 yıllı-ğına belediyemize tahsis ettik diyen Başkan Sarı;“Röntgen cihazı bulunduran tek bele-diyeyiz. 40 tane ayrı ayrı bölümlerimiz var. Yazlıkları ayrı kışlıkları ayrı.
Bu hayvanlarımız doğal alanda geze-cekler. Akşam otele geliri gibi benim tabi-rimle evlere gelecekler. Doktorlarımız, hem-şirelerimiz var. Yabani hayvanların yeri ayrı, evcil hayvanların yeri ayrı.
Büyük büyük kedi evlerimiz var. Toplam 9-10 bin lira civarında maliyeti olan barınağın bir kısmını OKA dan aldık, nakdi parasının teminatını yaptık. Geri kalan kısmını da bele-diyemiz tarafından karşılayacağız.
Bunun aşağı yukarı 2-3 dönümü kapalı alanlarla ve sosyal alanlarla alakalıdır.
Biz burayı Tarım ve Orman Bakanlığından 49 yıllığına belediyemize tahsis ettik.Yarabbi sana şükürler olsun. Verdiğimiz sözlerden bugün bir sözümüzü daha icra etmenin mu-tluluğunu yaşıyoruz.
Amasya haklı ile bunu paylaşıyor, tüm hayvan severlerden destek bekliyoruz.” ifa-delerini kullandı
Bize gelip hiç ücret ödemeden gelip ba-rınakta ki hayvanlarımızı sahiplenebiliyor-sunuz.
Hafta sonu gelip ben bu hayvanı hafta so-nu olarak sahiplenmek istiyorum.
diyerek müracaat edip kayıt karşılığı alı-yorsunuz. Pazar akşamı veya pazartesi günü geri teslim ediyorsunuz.
Halkımızın tüm istek ve arzularını ne olur-sa olsun.Hayvan muhafazası başta olmak kaydıyla o hayvanın mutlu oluşu onu arzu edenin de mutlu olma kaydıyla her şeye açı-ğız”dedi
Ruyal İnşaat yetkilisi Şahin Ofli;“ Sosyal belediyecilik anlamında başkanımızın giri-şimlerini çalışmalarını takip eden biri olarak gerçekten
Türkiye’de ilk olacağını düşündüğüm bu kadar modern sadece Amasya halkını değil,
Türk milletini değil, onların beraber yaşa-dıkları hayvanlarını düşünecek kadar naif dü-şünceli olduğu için başkanımı tebrik edi-yorum. Tabi başkanımızı seçen destekleyen Amasya halkına da teşekkür ediyorum. çok güzel projeye imza attık bittiği zaman tamamı bence Türkiyede tek olacak Türkiyenin tama-mına teşkil edecek bir tesis olarak du-ruyor.Tebrik ediyor tüm amasyalılara hayırlı olsun “dedi
Konuşmaların ardından kurulacak mo-dern hayvan barınağı için imzalar atıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.