Son Dakika

Amasya Belediyesi, “Amasya Tarihi Kent Merkezi Sokak Sağlıklaştırma Projesi” ile hibe desteği almaya hak kazandı

Amasya Belediyesi, "Amasya Tarihi Kent Merkezi Sokak Sağlıklaştırma Projesi" ile hibe desteği almaya hak kazandı

Amasya Belediyesi Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına sunulan “Amasya Tarihi Kent Merkezi Sokak Sağlıklaştırma Projesi” ile hibe desteği almaya hak kazandı.
Amasya Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sarı, Dere Mahallesi ve Yüzevler Mahallesi’ndeki tarihi tabloyu ortaya çıkarmak ve bölgenin turizm potansiyelini artırmak, fiziksel altyapıyı iyileştirmek, doğal- kültürel ve tarihi değerler ile dolu olan bu alandaki tarihsel anıtların bilinmesini sağlamak amacıyla yapılacak olan bu çalışma şehrimiz için çok faydalı olacaktır.
Amasya kent merkezinde tarihi aks bölgesinde yapılması düşünülen Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile her daim birbiriyle bağlantılı ve etkileşim içerisinde olan bölgenin rehabilite edilerek canlandırılması bu bölgede turizm potansiyelinin artırılması sağlanacaktır.
Ayrıca bu bölgelerde yapılan iyileştirme çalışmaları ile sokaklarımızın geçmişten günümüze olan değerlerini de ortaya çıkaracağız dedi. Bu çalışma ile yaklaşık 250 yapının cephesi yenilenecek, işyeri tabelalarında dil bütünlüğü sağlanacak, bölge için doğal yapıları belirten yön tabelaları konulacak, bölge içerisine dinlenme amaçlı kent mobilyaları yerleştirilecek, zemin döşemesi değiştirilerek engelli vatandaşlarımızın hayatı kolaylaşacaktı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı