Son Dakika

AMASYA BELEDİYESİ ÜCRETSİZ HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

Amasya Belediyesi ola-rak, cenaze işlerinde vatan-daşlarımıza ücretsiz hizmet vermeye devam ediyoruz.
Sağlık kurumlarında veya dışında gerçekleşen vefat durumlarında ölüm belgesinin ilgili kurumca düzenlenmesinin ardından; cenazelerin taşınması, yı-kanması, kefenlenmesi, def-nedilmesi ve defin işleminin kayıt altına alınmasına yönelik hizmetlerin tama-mında vatandaşlarımızdan hiçbir ücret talep etmi-yoruz.
Ailelerin üzüntülü günlerinde sıkıntılarını bir nebze de olsa aşabilmelerini amaçlayan Amasya Bele-diyesi, cenaze hizmetlerinin yanında, taziye evlerine, masa ve sandalye temini ile taziye çadırı kurulumuna kadar birçok hizmeti de ücretsiz veriyor.
Vatandaşların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olduklarını anlatan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Halkın üzüntülü zamanlarında acılarını hafifletilebilmek adına böyle bir uygulamayı hayata geçirdik. Amasya halkı olarak ekonomik seviyesi yüksek olan bir toplum değiliz.
Artık vatandaşlarımızın ekonomik durumunu sorgulamadan cenaze işlerinde kendilerinden hiçbir ücret talep etmeyeceğiz. Bundan sonra bütün hizmetler ücret-siz olarak belediye personellerimiz tarafından yapılacaktır
Yakınını kaybetmek, yaşanan en acı duygulardan biridir insanoğlu için. Bu acıya bir de cenaze için yapılması gerekenler eklenince, zaman-zaman sıkıntılı durumlar yaşanabiliyor.
Tüm bu sıkıntılara çözüm sunan çalışmalarımız ve hizmetlerimizle vatandaşımızın zor gününde yanındayız. Amasyalı hemşerilerimizle doğumdan ölüme kadar hayatın her anında bir arada olarak büyük bir aile oluyoruz.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.