Son Dakika

Amasya Belediyesi, Üreterek

Amasya Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğü ekipleri Belediye Başkanı Meh-met Sarı’nın önem verdiği ‘üretken ve tasar-ruf eden belediye’ prensibiyle, vatandaşlara daha güzel bir kent sunabilmek için kendi üretimlerini hız kesmeden sürdürüyor.
Kullanılmayan malzemeleri geri dönüşüme kazandıran ekipler maliyetleri düşürmek için, açılacak olan sosyal tesisleri kamelyaları, kedi evleri, bank ve çocuk oyun alanları üretimleri ve tüm bakım onarım işleri dahil olmak üzere birçok çalışmayı yürüterek kıymetli Amasya halkına en iyi şekilde hizmet vermek için çalışıyor.
Ekipler ayrıca, dışarıya bağımlı kalmadan, iş makinelerinin de.aralarında bulunduğu onlarca aracın tamiri ve bakımını yaparken demir ahşap doğrama, ,bank üretimi ve montajı, çocuk oyun gruplarının tamiri, çöp kamyonu ve konteynırların tamiri ve dezenfekte edilmesi gibi çalışmaları da yerine getirerek halkımıza hizmet ediyor.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Makine İkmal Müdürlüğünde bulunan tamir-bakım, oto elektrik, kaynak, lastik, boya ve marangoz atölyelerinde muazzam bir çalışmanın yürütüldüğünü söyledi.
“Üretken Belediyecilik”
“Her alanda çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdü-rürken birimlerimiz de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor” diyen Başkan Sarı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Her daim halkın mutluluğu ve konforu için çalıştıklarımızı sürdürüyoruz. Yaşadığımız çevre ve mekânları güzelleştirmek, mamur hale getirmek; gelecek nesillere yaşanabilir estetik, geçmiş kültürünü koruyan ve yaşatan bir kent bırakmak hepimizin temel görevlerindendir. Az bir zaman kalan 2023 Türkiye’sinde yeni belediyecilik ve vizyonu ancak geçmişle geleceği birleştirebilen, eskinin değerlerini çağdaş dünya ile buluşturmayı başarabilen yerel yöneticiler ile mümkün olabilir. Üretken Belediyecilik bu görüşün ve bu bilincin bir ürünüdür. Üretken belediyecilik, toplumun ayrıştırılmasına karşı geliştirilen önemli bir belediyecilik anlayışı olarak, hem birlik ve beraberli-ğimizi güçlendiren hem de hizmette kalite, etkinlik ve sürekliliği sağlayan bir yerel yönetim anlayışıdır. Üretken belediyecilik, hizmet üretimini ve üretime etki eden kent kaynak yönetimini, kentte yaşayan herkesin bedenen, ruhen ve sosyal açıdan tam bir iyilik halinde olması amacına göre planlayan belediyecilik anlayışıdır. Üretken belediyecilik anlayışımız; Kent sakinlerinin refah içinde olmalarını, güven ortamında yaşamalarını, Kente karşı bir sevgi ve aidiyet beslemelerini, Özgüvenlerini sağlamalarını ve kendi özellikleri ile kenti var etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı