Son Dakika

AMASYA BELEDİYESİ’NE ‘EN ÇEVRECİ BELEDİYE’ ÖDÜLÜ

İstanbul Pendik’te düzenlenen “Afet ve Acil Durum Yönetimi 2021” zirvesine katılan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, programda şehrin temiz-liği adına ‘En Çevreci Belediye’ ödülü almaya hak kazandı.Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İstanbul Pendik The Green Park Convention Center’da Uluslararası Altın Kentler Derneği tarafından düzenlenen “Afet ve Acil Durum Yönetimi 2021” Zirvesine katılarak Amasya adına ‘En Çevreci Belediye’ ödülünü aldı.
‘BU ÖDÜLÜ AMASYALILAR ADINA ALMAKTAN MUTLUYUM’
Şehrin temizliğine ve çevreye verilen önemin ödülünü almanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti;“Zirve programı içerisinde ayrıca “Afet” konusunda kurumların stand açtığı tüm sektör-lerin ve kamu kurumlarının yaptığı çalışmaları, teknolojileri, ürün ve hizmetlerin yer aldığı birde “Afet Hazırlıkları Fuarı” ziyarete açıldı.
Biz de Amasya’mız adına açtığımız standla, şehrimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize eminiz. Temiz şehircilikte örnek teşkil edecek çalışmalarla, hem insanımızı daha yaşanılabilir bir şehre kavuşturduk hem de ülkemizde diğer şehirlerimize öncü olduk. Şehrimize gelen yerli ve yabancı turistlere, sokak-larımızın temiz-liğinden söz ettirdik. Uluslar-arası Altın Kentler Derneği tarafından “En Çevreci Belediye” sıfatına layık görüldük, bu ödülü Amasyalılar adına almaktan hassaten gururluyuz ve hemşehrilerimize armağan ediyoruz. Biliyorsunuz son zamanlarda çevrenin kıymeti değerleri hepimiz tarafından algılanan bir dönemde yaşıyoruz. Bununla birlikte çevreye verilen zararın dönüşünün ve kontrol imkanının olmadığı, çevrenin insanlardan hesabının almış olduğu bir dönemi yaşadık.
Eğer çevremize dikkat edebilsek, doğayı kontrol edebilseydik, belki bu görünür görünmez afetleri yaşamamış olabilirdik. Onun için çevre duyarlı olmak, aynı zamanda çevrenin de bir canlı olduğunu, bir gün hareket edebileceğini hesap etmeli ve aklımızın bir köşesin-den çıkarmamız gerektiğini düşünü-yorum.
Bu anlamda Amasya Belediyesi ola-rak çevre ödülü almamıza vesile olan emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşek-kür ediyorum. Amasya’yı görmediyseniz en güzelini görmemişiniz diyorum. Amasya, Sayın Başkanımızın dediği gibi şehzadeler şehridir. Osmanlının fetret dönemin-deki yeniden kuruluşunu sağlayan, bili-min merkezi, ilimin eşiği yani Osman-lı’nın yükseliş devrinde 7 padişah gön-deren şehrin adıdır. Ayrıca Gazi paşaya hoş geldiniz paşam Amasya emriniz-dedir diyen cesaretlendiren bugün ki felsefenin şehridir” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.