Son Dakika

AMASYA CADDELERİNDE KORONAVİRÜS SESİZLİĞİ

AMASYA CADDELERİNDE KORONAVİRÜS SESİZLİĞİ

Amasya’da korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında cadde ve sokaklar boş kaldı.
Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında, tüm Türkiye’de olduğu gibi Suluova’da da Cuma günü saat 21.00’de başlayarak Pazartesi saat 05.00’te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı.
28 Aralık Pazartesi Sabah 05.00’da sona erecek kısıtlama süresince Amasya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizde denetimlerinde olacak.
Kısıtlamanın hayata geçirildiği ilk dakikalardan itibaren Amasya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçenin her yerinde devriye gezerek kontrollerini sürdürüyor.
Sokağa çıkma yasağının başlamasının ardından ilçemiz cadde, sokak ve meydanlarda sessizlik hakim oldu. Suluova halkımızın da kurallara uyduğu gözlemlendi.
-MARKET VE FIRINLAR 10.00-17.00 SAATLERİ ARASI AÇIK.
Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler, gazete bayileri 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Yasağın uygulanacağı hafta sonu ekmek fırınları-unlu mamul ruhsatlı işyerleri ile bu işyerlerinin ekmek satan bayileri hizmet verecek. Fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek. Ama daha önceki yasaklarda olduğu gibi ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında satış yapılmayacak.
-EVLERE EN YAKIN YERDEN ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK
65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altındakiler hariç, zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak için, araç kullanmamak şartıyla, ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve fırına gidip gelebilecek. Bayilerden gazetelerini alabilecek.
Lokanta, restoran ve pastaneler, 10.00-24.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet verebilecek.
-AMASYA HAFTA SONU KISITLAMASI İLE SESİZLİĞE BÜRÜNDÜ
Suluova ilçemizde normal günlerde oldukça yoğunluk yaşanan meydan, cadde ve yollar genelde boş kaldı. Uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kurallarına genel anlamda uyulduğu gözlenirken vatandaşların kurallar çerçevesinde evde kalmasıyla şehrin işlek caddelerinde sessizlik hakim oldu.
-POLİS DENETİMDE.
Kısıtlamanın hayata geçirildiği ilk dakikalardan itibaren ise Suluova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz de ilçenin her yerinde devriye gezerek oluşturdukları noktalarda kontrollerini sürdürüyor. Amasya genelindeki ana yollarda oluşturduğu denetim noktal-arında vatandaşların izin belgelerini kontrol etti
-VATANDAŞLAR İHTİYAÇLARINI YÜRÜME MESAFESİ GÖRÜLÜYOR.
Ülke genelinde 25 Aralık Cuma akşam saat 21.00’de başlayıp 28 Aralık Pazartesi 05.00’e kadar sürecek 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında Amasya’da cadde, meydan ve sokaklar genel olarak sessizliğe bürünürken vatandaşlar ihtiyaçlarını yürüme mesafesindeki kısıt-lamadan muaf olan açık iş yerlerinden görüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı