Son Dakika

Amasya DSYB Saha Ekibi Toplantısı Gerçekleştirildi

Amasya DSYB Saha Ekibi Toplantısı Gerçekleştirildi

Amasya DSYB bünyesinde görev yapmakta olan saha personelleri (Ziraat Mühendisleri, Veteriner Hekimleri ve Suni Tohumlama Teknisyenleri), il ve ilçe şube sorumluları ile 21.05.2021 tarihinde genel saha değerlendirme toplantısı gerçek-leştirilmiştir.
Birliğimiz Reşat ALTINKAYA toplantı salonunda Birlik Başkanımız Güner ASLAN’ında katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, üyelerimiz için başlatmış olduğumuz küpeleme faaliyetlerinde son durum, süt evi denetimleri, işletme güncelleme, süt ölçüm kontrolleri, sütte kalite ve sahada yaşanan olumsuzlukların değerlendirilmesi konuları tartışılmıştır.
Aynı zamanda bölgemizde yaşanmakta olan kuraklık sorunu hakkında üretici-lerimize bilgilendirme yapılması, tedbirlerin alınması, ot, saman, yonca, silaj gibi kaba yemde hayvancılık işletmelerimiz için önemli olan bu ürünlerin gerekirse il dışından transfer edilmesi, yaşanmakta olan kuraklığın et ve süt üretimi üzerindeki yarattığı etki ve hayvan beslemede rasyon değişikliği gibi konularda çalışmaların başlatılmasına karar verilmiştir.
Yaşamakta olduğumuz Covid – 19 salgın bulaşıcı hastalığı ülkemizde tüm çalışma hayatında ve tarımda beklen-meyen sorunlar yaratmıştır.
Bu sorunların en önemlisi tarımsal üretimde pazarlamada yaşanmıştır. Yine birliğimiz açısından saha faaliyetleri, suni tohumlama, işletme kontrolleri, sütün toplanması, makine parkı çalışmaları, özellikle Amesia Gıda’da ürün satışları ve e-ticaret pazarlamasında hiç ara veril-meden devam edilmiştir.
Birliğimiz çalışanları ile uzun bir aradan sonra kısıtlamaların kalkması ile beraber ilk toplantımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Daha önceden de olduğu gibi her ay gerçekleştirmeyi planladığımız rutin saha toplantılarınızı sorunları önceden görme, farkına varma, çözüm üretme ve fayda yaratma açısından önemli bulunmaktayız.”diye konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı