Son Dakika

Amasya Ekonomi ve İstihdamına Katkı Sağlayacak”

Amasya Ekonomi ve İstihdamına Katkı Sağlayacak”

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Amasya ve Suluova Karma Organize Sanayi Bölgeleri genişleme çalışmaları kapsamında düzenlenen ön değerlendirme toplantısına Başkanlık etti. Toplantıda Amasya ve Suluova Belediyesi ile çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler yer aldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Amasya ekonomisi tarım, sanayi ve turizm ekseninde gelişmektedir. Amasya’da 4 adet Organize Sanayi Bölgesi ve 8 adet küçük sanayi sitesi bulunmaktadır. Mevcut OSB’lerimizde doluluk oranı % 85’in üzerindediBu sebeple göreve geldiğimizde ilk olarak yatırımcılarımıza OSB’lerimizde yeni yatırım alanları oluşturmak amacıyla, genişleme çalışmalarına başladık.
Bu süreçte ayrıca 5. OSB miz olan Taşova OSB’nin de çok kısa sürede kurulum aşamasını tamamladık.
Devam eden genişleme çalışmalarının sonuçlanması ile ilimiz sanayisinin büyük bir ivme yakalayacağını, bunun da istihdama olumlu katkılar sağlayacağını düşünmekteyiz.
Bu vesileyle Taşova OSB kurulum sürecinde ve diğer OSB’lerimizdeki genişleme çalışmalarında İlimize destek veren Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile emeği geçen kurumlara teşekkür ediyorum.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından toplan-tıda Amasya ve Suluova Organize Sanayi Bölgelerinin geniş-leme alanlarına ilişkin sunum yapıldı. Sunumdan sonra katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirmesiyle toplantı sona erdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.