Gündem

AMASYA EKONOMİSİNE DEĞER KATMAYA TALİBİZ

Geride bıraktığımız yönetim döneminde,zorluklar yaşa-dık,üzüldük, sevindik, gururlan-dık, yorulduk,sağlığımızdan ve ailemizden fedakârlık ettik.
Ama bu süreçte birlik ve beraberliğimizi korumaya büyük özen gösterdik.
Gücümüz birliğimiz dedik. Ve bu güçle çalışmaya devam ettik. Bu vesile ile geride bıraktığımız yönetim döne-minde desteğini ve yüreğini esirgemeyen çalışma arkadaşla-rıma teşekkür ediyorum. Başarı bir ekip işidir.
Üyelerimizin menfaati için her konuda elimizi taşın altına koyduğumuz, şeffaf, adil, dürüst bir anlayışla hizmet verdiğimiz bir dönemimizi daha geride bırakıyoruz.Hesap veren bir odacılık anlayışı ile yaptığımız tüm faaliyetleri üyelerimiz ile paylaştık,2 şeffaf bir şekilde hesap veren bir yönetim anlayışı ile çalıştık. Her üyemize aynı hizmeti vermeye gayret ederek adil bir hizmet anlayışı benim-sedik. Bizden yardım isteyen hiç kimseyi geri çevirmedik ve hatta üyemiz olmasa bile bize ulaşan herkesin sorununun çözümü için çalıştık. Sanayi-cinin ve tüccarının zamanı değerlidir. Bunu en iyi biz biliriz. İşte bu anlayışla üyelerimizin hayatını kolay-laştıran, onları kurum kurum gezmekten kurtaran tek durak ofis hizmetini hayata geçirdik ve işlem sürelerini kısalttık.
Bu yüzyılın en farklı ve zor süreçlerinden biri olan Pandemi dönemini birlikte yaşadık. Geçirdiğimiz bu pandemi döne-minde her kurumda çalışan sayısı azaltılırken biz oda olarak tüm personelimizle tam zamanlı çalışmaya devam ettik. Odaya gidemediğimiz günlerde bile işlerimizi aksatmadık. Üyelerimizin dertleri ile dertlenmeye devam ettik. Belki yüz yüze konu-şamadık ama farklı iletişim yollarıyla onların sorunlarını dinledik, not aldık ve TOBB ‘a, bakanlıklara ve Cumhur-başkanı’mıza yaşanan sıkıntıları ilettik. Üyelerimizin bize ilettiği sorunların birçoğunun çözümleri Cumhurbaşkanı-mızca açıklanan ekonomi destek paket-lerinde yer aldı. Amasya özelinde ise; Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız ve kamu kurum müdürlerimiz ile birlikte iş dünyamızın sorunlarına hızlı bir şekilde çözüm bulduk.3
Görev dönemlerimizin tümünde, Her partiye eşit mesafe ve aynı hoşgörü ile odamızı açarak siyaset üstü bir duruş sergiledik. Herkesin sorunlarını dinledik ve çözüm üretmeye çalıştık.
Fikir ve görüşleri nedeniyle asla kimsenin yanında olmadık ve kimseyi ayırmadık. Biz birleştirici olduk. Köprüler kurduk. Dürüst ve gerçekçi bir hizmet anlayışı benimsedik. Olmayacak hiçbir şeyi gerçekleştirme sözü vermedik. Üyelerimize daha kaliteli hizmet verebilmek adına Odamızın fiziki yapısını ve hizmet kalitesini iyileştirdik. 2018 – 2022 döneminde de akredite odalar arasında yer alarak, 5 yıldızlı hizmet vermeye devam ettik. Dijital dönüşüme ayak uydurduk. Online belge ve aidat ödeme hizmetlerini kullanıma sunduk. Pandemi dönemiyle birlikte, üyeleri-mizin en çok talep ettiği belgeler olan oda kayıt ve faaliyet belgelerini ücretsiz yaptık. Sosyal sorumluluklar-ımızı unutmadık.
Gerek okul ihtiyaçları, gerekse ramazan yardım-ları ile Amasyalı hemşe-rilerimizin yanında durduk. İlklerin öncüsü olduk. Geleceğin Gücü Girişim-cilik – g3 Formu’nu Ankara, İstanbul, Trabzon gibi büyük şehirlerden sonra ilk defa bizim ölçeğimizdeki bir Anadolu şehrinde yapılmasına öncülük ettik. Genç girişimciliğinin önde gelen isimlerini bölgemiz genç girişimcileri ile bir araya getirdik. TOBB Genç Girişim-ciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı’yı, Koton Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Yılmaz’ı, 4 Reeder Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı, girişimci Sezen Sungur Saral’ı,Amasyalı girişimcilerle aynı salonda buluşturma-nın haklı gurunu yaşadık. Amasya ekonomisinde söz sahibi olup bizim yürütme organlarımızda yer almayan iş insanlarımızın tecrübe ve görüşlerinden faydalanabileceğimiz Yüksek İstişare Kurulumuzu kurduk. TOBB Okul projesi ile 24 derslikli okulu, bele-diyemizin tahsis ettiği 6 dönümlük arsa üzerinde şehrimize kazandırdık. TSE İl Temsilciliği’nin açılmasına öncülük ederek sanayici ve tacirlerimizin işlem yaptırmak için başka illerde zaman kaybetmelerinin önüne geçtik. Üyelerimizin ihracat potansiyelinin arttırılması ve dış pazarlara açılma-larında destek olmak amacıyla TOBB, Ticaret Bakanlığı ve Amasya Ticaret ve Sanayi Odası üçlü protokolü ile İhracat destek ofisimizi kurduk. Bu ve bunlar gibi daha önce yapılmayan pek çok projeye imza attık. Kanunen bize atfedilen tescil işlemleri, belgelendirme işlemleri ve bazı bakanlıkların işlemleri gibi görevleri yapmakla kendimizi sınırlandırmadık. İlin en büyük sivil toplum kuruluşu olmanın vizyonuyla Amasya’ya değer katacak, Amasya ekonomisine can katacak her projeye, her görüşe, her faaliyete sahip çıktık, öncü olduk. Taşova Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluşuna öncülük ettik. Hizmetin en güzeline layık Amasya’mızın, tanıtımı için yapılan her faaliyete ortak olduk. Yaptığımız projelerle üyelerimiz ve Amasya halkının farkındalığına değer kattık. Gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı fuarlarında Amasya’nın yöresel ürünlerini ve ekonomik değerlerinin alıcılarla buluşmasına yardımcı olduk.
İlin ve yöresel ürünlerin tanın-masında önemli bir role sahip olan Coğrafi İşaretli ürünleri tescili ile ilgili yapılan çalışmalarda yerimizi aldık. Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak 6 adet başvuruda bulunduk. Çalışmalara ise devam ediyoruz. Ayrıca Amasya Çiçek Bamyası Avrupa Birliği Coğrafi İşareti almak için başvurumuzu yaptık. Yurtdışında yaptığımız işbirliği protokolleri ile üyelerimizin farklı pazarlarda ticaret yapmasını sağladık. Yabancı heyetleri Amasya’mızda ağırlayarak, üyelerimiz ile buluşturduk. Söz verdik, sözümüzü tuttuk. Üyelerimizin yanında olduk. Amasyamızın tanıtımına destek olduk. Yılmadan, Yorulmadan çalıştık. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır “ sözünü kendimize rehber edindik. İşte bu anlayışla yeni dönemde memleke-timize hizmet etmek amacıyla Arkadaş-larımızla çıktığımız bu yolda üyeleri-mizin desteği ile Bir dönem daha Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum. 1 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Organ seçimlerinde; Amasya’mıza, Amasya ekonomisine değer katmaya talibiz. Burada bulunan arkadaşlarımızla ekip olarak yola çıktık. Tüm meslek gruplarındaki oy pusulalarımızın rengini kırmızı olarak belirledik. Odamızın ve şehrimizin geleceği için Güçlü oda, güçlü üye anlayışının devamı için Üyelerimizden kırmızı renkli oy pusulalarına desteklerini bekliyoruz. Buraya katılan değerli yol arkadaşlarına Ve değerli basın mensuplarına katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, Saygılar sunuyo-rum.”ifadelerini belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.