Gündem

AMASYA İÇİN NE GEREKİYORSA BUNU PLANLAYIP EL ELE TUTUŞMALIYIZ’

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası, Ekim ayında yaptıkları seçimler son-rası ilk meclis toplantısını gerçekleş-tirdi.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası, Ekim ayının ilk hafta-sında seçimlerini gerçekleştire-rek, meclis ve Yönetim Kurulu-nu Üyelerini belirledi. 2022-2026 yılları arasında planlanan proje-lerin masaya yatırıldığı ilk meclis toplantısına, Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Siyasi Parti Temsilcileri ve Oda üyeleri katıldı.
‘TÜCCARIN HESABINI KİTABINI İYİ YAPMASI LAZIM’
Gerçekleştirdikleri seçimler sonrası ilk meclis toplantısında şehrin iş dünyası ile bir araya gel-diklerini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti;“Tüccarın her hangi bir şeyden korkmaması lazım, hesabını kitabını iyi yapması lazım. Mevzuya vakıf olunmalı. Ben tüccarlığı şöyle söylüyorum. Burası bir tüccar kuruluşu, korkaktan tüccar olmaz, parayı tutandan özellikle Amasya’mız için söylüyorum, şimdi bizim Amasya’da bir alışkanlık var kendi ölçeğine göre yakınımızda ki Samsun, Çorum kendi ölçeği içerisin de baktığımızda paranın bol olduğu en fazla olduğu yerlerden birisi Amasya. Lakin bizde para cepte veya bankada tutuluyor. Para aynı arkadaş gibidir, sokağa çıktığınızda kimlere selam veriyorsanız orada kendinize arkadaş gurubunu seçersiniz. Parayı ya sokağa salacaksınız cepte tutmayla olmuyor çoğalıp arkadaş bulup gelecek, ya da kaybolacak. Bunun yanı sıra para fazla oynamaya gelmeyen, benim tabirimle para pire gibidir, dokunduğumuzda fırlar. Onu kaçırtmadan hareket ettirmemiz lazım. Ben Amasya’mızda geçen ki konuşmamamızda da söyledim; gerek Amasya’nın adını taşıyan gerek Yeşilırmak’ın adını taşıyan bir holding kurulmasını arzu ediyorum. Bunun yanı sıra özellikle Amasya’da hayvan borsasının kurulmasını arzu ediyorum. Amasya’nın gelişmesini çok istiyorum. Amasya Üniversitesi, Belediye, Ticaret odasıyla birlikte bir programın bir projenin geliştirilmesini arzu ediyorum” dedi. ‘AMASYA İÇİN NE GEREKİYORSA BUNU PLANLAYIP EL ELE TUTUŞMALIYIZ’
Şehrin kalkınması için yerel yönetimler ve iş dünyası ile ele ele verilmesi gerektiğini belirten Başkan Sarı konuşmasının devamında;“Şehrimizin kalkınması noktasında birliğin beraberliğin, ticari birlikteliğin oluşmasından yanayım. Biraz kabuğumuzu yırtalım, eğer tüccarsak paramızı çoğaltmanın yollarına bakalım. Dünya parasıyla tanışmanın gereğine inanmamız lazım. Amasya’da ki ticaretle yetinmemeliyiz. Dünya ticaretiyle beraber olmalıyız. Önümüzde ki süreçte açacağımız Hilton otelinin tüccar arkadaşlarımıza çok önemli sayıda girdi sağlayacağına inanıyorum. Burada gelin birliktelik içerisinde daha büyük işler yapmanın yolunu arayalım. Ben şimdiden yeni göreve gelmiş yeni görev yapacak arkadaşlarımıza başta kardeşim Sayın Murat Bey olmak üzere herkese canı gönülden başarılar diliyorum. Cenab-ı Hak yollarını açık gayretlerini bol eylesin diyorum. Ben her zaman her türlü her şartta kendilerine ihtiyaç duyulduğunda her an des-tek olmaya hazırım” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.