Son Dakika

AMASYA İHH 300 AİLEYE YARDIM ULAŞTIRDI

Amasya İHH ekipleri, 300 aileye peynir, kumanya, adak kurban payı, toz şeker, Trabzon hurması dağıtımı gerçekleştirdi.
Amasya İHH Başkanı Serdal Benli yapılan yardım faaliyetlerine ilişkin şu açıklamalarda bulundu:
750 KG PEYNİR İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILDI
Amasya İHH olarak ilimizde tespit ettiğimiz muhtaç ailelere elimizden geldiğince yardım ulaş-tırmaya çalışıyoruz. Eylül ve ekim aylarında Amasya İHH gönüllüsü kardeş-lerimizin destekleriyle ili-mizde bulunan yaklaşık 100 aileye gıda, adak kurban payı, okul kırtasiye ve forma yardımı ve eşya yardımında bulunmuştuk. Geçtiğimiz günlerde Vakfımızdan gelen 750 kg peyniri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık.
Bunun dışında bağışçı-larımızın destekleriyle adak kurban payı, kumanya, toz şeker ve Trabzon hurması olmak üzere 300 aileye yar-dım ulaştırdık. Amasya İHH olarak; İhtiyaç sahibi her bir aileye 2,5 kg toplamda 300 aileye 750 kg peynir dağıtımı İhtiyaç sahibi 70 aileye kumanya yardımı
İhtiyaç sahibi 20 aileye adak kurban payı dağıtımı
İhtiyaç sahibi 35 aileye 1.5 kg’lık toz şeker dağıtımı
İhtiyaç sahibi 45 aileye Trabzon hurması dağıtımı yapıldı.
Genç İHH, Hanım komisyonu, yetim birimi ve yurtiçi yardım birimindeki gönüllü kardeşlerimizle bu yardımları ihtiyaç sahip-lerine ulaştırdık. Ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde ihtiyaç sahibi ailelerimizi ziyaret ederek onların yara-larına bir nebze olsun mer-hem olmaya çalıştık. Yapılan bu yardım vesile-siyle ilimizde bulunan muhtaç ailelerin dertlerini dinledik, onların dualarını aldık. Bu yardımları yapan hayırseverlerden ve yardım-ların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına vesile olan gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.
NERDE BİR MAZLUM VE İHTİYAÇ SAHİBİ VARSA HER ZAMAN YANINDAYIZ
Amasya İHH olarak nerde bir mazlum, mağdur, ihtiyaç sahibi varsa her zaman yanındayız. İlimizdeki ihtiyaç sahip-lerini gözettiğimiz gibi maz-lum coğrafyalardaki kardeş-lerimizi de unutmuyoruz. Soğukların kendini his-settirmeye başladığı, kışın yaklaştığı şu günlerde İli-mizde soba kullanan ihtiyaç sahipleri için odun ve kömür desteği sağlayacağız.
Vakfımızın Türkiye içinde ve Suriye içindeki ekmek fırınlarında acil una ihtiyacı bulunmaktadır.
Şu soğuk kış günlerinde çadırda ve zor şartlarda yaşayan kardeşlerimiz için bu ayın sonunda un göndereceğiz.
Gerek ilimizdeki gerekse de yurt dışındaki ihtiyaç sa-hibi kardeşlerimiz için yar-dım ve desteklerinizi bek-liyoruz. Bağışlarınızı der-neğimizin aşağıdaki adres ve telefon yoluyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı