Gündem

AMASYA İHH 398 AİLEYE KUMANYA VE KIRTASİYE YARDIMINDA BULUNDU

Amasya İHH okulların açıl-masıyla birlikte kumanya ve kırtasiye dağıtımı gerçekleştirdi. Amasya Merkez, Merzifon ve Suluova İlçelerinde ihtiyaç sahibi 300 aileye kumanya yardımı yapılırken, 98 aileye de kırtasiye yardımı yapıldı.
SIKINTILI GÜNLERDE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK OLUYORUZ
Amasya İHH Başkanı Serdal Benli, Amasya’da gerçekleştirdikleri yardım faali-yetlerine ilişkin şu açıklamalarda bulundu: Dünya genelinde yaşanan ekonomik daralma ülkemizi de etkisi altına almış bulunmakta. Bizler de özellikle okulların açılmasıyla birlikte ilimizde tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere kumanya ve kırtasiye yardımında bulunduk. Bu zor sıkıntılı günlerde 300 aileye kumanya ve 98 aileye de kırtasiye yardımında bulunduk. Ayrıca Samsun’un havza ilçesindeki gönüllülerimiz de 28 aileye kırtasiye yardımında bulundular.
BAYAN KOMİSYONUMUZ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TATLI İKRAM ETTİLER
Hanım komisyonumuz ve yetim birimimizdeki bayanlar ihtiyaç sahiplerini evlerinde ziyaret ederek tatlı ikramında bulundular. İhtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek onların dertlerini dinlediler. Bu anlamda sahada görev yapan gönüllülerimize ve bu yardımın oluşmasına vesile olan bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.
SOĞUKLARIN BAŞLADIĞI ŞU GÜNLERDE MAZLUMLARI UNUTMA-YALIM
Gerek ilimizde gerekse de ülkemiz dışındaki ihtiyaç sahiplerine sahip çıkmayı, yaşanan haksızlıklara ve zulüm-lere karşı olmayı, mazlumun yanında olmayı Müslüman-lığımızın bize yüklediği büyük sorumluluklardan olduğuna inanıyoruz. Bu şuurla İHH olarak çok farklı alanlarda yardım çalışmalarımızı yürütüyoruz.
İlimizdeki ihtiyaç sahiplerini gözettiğimiz mazlum coğraf-yalardaki kardeşlerimizi de gözetiyoruz. Bu sebeple bu yılın sonuna kadar Suriye’deki maz-lumlara ekmek için un göndereceğiz.
DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ
Bu yardımlarımızın ihtiyaç sahiplerine ulaşması için destek-lerinizi bekliyoruz. Amasya İHH olarak derneğimiz hafta içi ve cumartesi sabah 09.00 – 18.00 arası açıktır. Bağışta bulunmak isteyen hayırseverlerimiz aşağıda iletişim bilgisi ve adresi bulunan derneğimizle iletişime geçerek bağışta bulunabilirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.