Son Dakika

AMASYA İHH TARAFINDAN AFGANİSTAN’DA ZELİHA ÖZER SU KUYUSU AÇILDI

AMASYA İHH TARAFINDAN AFGANİSTAN’DA ZELİHA ÖZER SU KUYUSU AÇILDI

Amasyalı bir hayırsever, Amasya İHH aracılığıyla Afganistan’ın Belh vilayetinde bir su kuyusu açtırdı.
Dünyada her 10 kişiden biri suya erişemiyor
Amasya İHH Başkanı Serdal Benli açılan su kuyusuna ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Dünyada her 10 kişiden biri suya erişemiyor. Kuraklık, yokluk, hızlı nüfus artışı ve kirlilik içilebilir temiz su kaynaklarını tehdit ediyor. Milyarlarca insanın sağlıklı suya sahip olamadığı dünyamızda kitlesel hastalıklar giderek artıyor.
Açılan su kuyusundan 500 kişi istifade edecek
İHH İnsani Yardım Vakfı ise dünya üzerinde su sıkıntısı yaşayan milyonlarca insanın her türlü ihtiyacını giderebileceği temiz suya ulaşabilmesi için çalışmalara devam ediyor. Bu çalışmaların başında ihtiyaç bölgelerinde su kuyusu açmak geliyor. 2000 yılından bu yana su kuyusu çalışmalarına ara vermeden devam eden İHH, su kuyuları açarak milyonlarca insana umut olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Amasyalı bir hayırseverimiz Amasya İHH aracılığıyla Afganistan’ın Belh vilayetinde su kuyusu açtırdı. Açılan su kuyusundan 500 kişi istifade edecek. Rabbim hayırsever kardeşimizin hayrını kabul eylesin. Kendisinden Allah razı olsun inşallah.Su kuyularına nasıl destek olunur
Ülke ve bölgenin yapısına göre değişen bir su kuyusunun maliyeti 3.000 Euro’dan başlamaktadır. Su kuyularına destek olmak veya bir su kuyusunun tüm maliyetini karşılamak isteyen bağışçılar, bize ulaşarak bağışta bulunarak mazlumlara umut olabilirler. Dernek Adresimiz: Akbilek Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 19. İletişim: 0 (551) 960 28 70” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı