Son Dakika

Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Coşkun, Merkez İMKB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu

Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Coşkun, Merkez İMKB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu

2020-2021 eğitim ve öğ-retim dönemi 15 Şubat 20-21 itibarıyla yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetleri ile başladı.
Ülkemiz genelinde sal-gına yönelik vaka yoğun-luğunun iller bazında fark-lılık seyretmesi nedeniyle 1 Mart 2021 tarihli Cum-hurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nda yüz yüze eğitime başlayacak okul ve sınıf seviyelerine ilişkin ka-rarlar alınarak kamuoyuyla paylaşılmıştı. Ortaöğretim kurumlarında sorumluluk sınavları ile birinci döneme ilişkin yapılamayan sınavlar, eğitim kurumlarında 8 Mart Pazartesi gününden itibaren 3 hafta içe-risinde tamamlanacaktır. 2020-2021 eğitim öğretim dönemi birinci dönemine ilişkin iş ve iş-lemler 26 Mart Cuma gününe, sorumluluk sınavlarına ilişkin tüm iş ve işlemler ise 31 Mart Çarşamba gününe kadar e-Okul sistemine işlenerek tamamlanacaktır.
8 Mart tarihi itibariyle ortaöğretim düzeyinde uygulanmaya başlanılan sınavlarda alınan önlemleri yerinde incelemek amacıyla okullarımızı ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Coşkun Merkez İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu.
Okul bahçesi ve dersliklerde salgına karşı alınan önlemleri yerinde inceleyen İl Müdürü Coşkun daha sonra öğrencilerle bir süre sohbet etti ve başarı dileklerini iletti. İl geneli uygu-lanan sınavlar hakkında bilgi veren İl Müdürü Coşkun, “Bakanlığımızın yayımladığı takvime uygun olarak ilimiz genelinde ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretim yılı birinci dö-nemine ait sınav uygulamaları sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Alınan önlemleri yerinde gözlemliyor ve bu hususta tüm kurumlarımızla azami dikkat gösteriyoruz. Tüm öğren-cilerimize başarılar diliyor, sağlıklı günler diliyorum.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı